Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Sofra Hazırlamanın Olmazsa Olmazı Fincan Takımları

0 313

Yemek masası düzenlenirken masaya fincan takımı yerleştirmek basit görünebilir. Hem kahve fincanı hem de su bardağının bulunduğu masada yerleşim doğru olmazsa karmaşa oluşabilir. Doğru bir masa düzeninde fincan takımı sağ tarafta su bardağı hemen solda yer almalıdır.

Düzenli bir sofrada iki tabak arasındaki mesafe bir tabağın ortasından ötekinin ortasına kadar yaklaşık 61 cm olmalıdır. Böylece misafirlerin dirsek temasında bulunmasının önüne geçilir.

Sofra düzeninde eşyalar kullanım sırasına göre dışarıdan içeriye doğru sıralanmalıdır. Sol tarafa çatallar, sağ tarafa da bıçak ve kaşık gelmelidir. Bıçak tabağa bakacak şekilde yerleştirilmelidir.

Kullandığınız Fincan Neden Önemli?

Gün içinde kahve molası vermeyen nerdeyse yoktur. Bu nedenle kahvenin, dolayısıyla kahve fincanının günlük hayatta ne kadar önemli olduğu yadsınamaz. Hayatın önemli bir parçası olan kahve fincanının tasarımından tutun da tutuş şekline kadar her şey önemlidir.

Sahip olduğunuz fincan takımı güzel ve zarifse bu size mükemmel hissettirebilir. Öyle ki 2014 yılında yapılan bir araştırma da bunu destekler nitelikte. Araştırmaya göre fincanın rengi içilen kahve, çay ve sıcak çikolatanın tadının değerlendirilmesinde etkili oluyor. Favori renginize göre fincan takımı seçimi bu nedenle çok önemlidir.

Fincanınızın pürüzsüz ve içerden gözeneksiz olmasına dikkat etmeniz gerekir. Gözenekli bir fincan takımı kahvenizin aromasını bozabilir. Gözeneksiz bir fincan kahvenizin aromasını korur ve kahvenizin muhteşem kokusu ile baş başa kalırsınız.

Sofra Düzeninin Vazgeçilmezi İçecek Servisi

Sofra düzeninde kahve fincanının yeri kaşığın hemen üst kısmı ve yan tarafıdır. Sofra düzeninin diğer önemli elemanları olan su ve şarap bardakları ise en solda yerini alır. Su bardağı yemek tabağının hemen üstünde, şarap bardağı da yemek tabağının üst kısmında yer almalıdır.

Sofra Takımı Seçimi Nasıl Olmalı?

Sofra takımı seçiminde öncelikle günlük kullanım veya özel günler için olmak üzere iki seçim yapabilirsiniz. Günlük kullanımda hafif, daha uygun fiyatlı şık ve zarif seçimler yapabilirsiniz. Sofra takımlarının kaliteli olmasını göz ardı etmemenizde fayda var. Son olarak da modası çabuk geçmeyen seçimler yaparak bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.

Şık Bir Sofra Düzeni İçin Porselen Malzeme

Sofra eşyalarında kullanılan malzeme oldukça önem taşımaktadır. Porselen hem şık hem de pahalı bir hava verir. Ayrıca porselen sağlam ve kaliteli bir malzemedir.

Sofra düzeninde fincan takımı, bardak, tabak ve diğer önemli eşyaları porselen malzemeden seçmek havalı bir görüntü verecektir. Sofra düzeninin tamamlanması için bardak, fincan takımı ve tabak altlıklarını da unutmamak gerekir. Birbirinden farklı desenlerle sofra düzeni renklendirilebilir.

Sadeliğin Gücüyle Gelen Zariflik

 Sofra tercihinde sadelik beraberinde asilliği de getirir. Misafirlerinize unutamayacakları bir gün yaşatmak için sade, şık ve zarif tasarımlarla sofranızda farklı bir rüzgar estirebilirsiniz. Sadeliğin sahip olduğu estetik oldukça etkileyici olacaktır.

Ailenizle Unutulmaz Sofralarda Buluşma Fırsatını Kaçırmayın

Uygun fiyatlı, modern, pratik ve çok yönlü sofra tasarımı seçimiyle yemek odanıza eşsiz bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Unutulmaz sofralarınızla ailenize unutamayacakları zamanlar yaşatabilir ve şahane anılar biriktirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla kahve keyfi yapmanın tadını özel fincanlarınızla çıkarın.

Göz alıcı bir sofra düzeni için istediğiniz kalite ve renklerde, fincan takımlarını www.englishhome.com adresinden sipariş edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku