Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Yaprak Porselen (Lamina) Nedir?

0 268

Yaprak porselen Lamina halk arasında porselen diş işlemi olarak da bilinir, işlem genelde ön dişlerin bozulan formlarının düzeltilmesi ve istenen güzel görünümlü, parlak güzel ışıltılı gülüşe ulaşılmasını sağlayan bir diş kaplama işlemine verilen isimdir. Bu işlem dış etkenler nedeniyle yıpranan diş yüzeylerinin porselen kaplama ile düzeltilerek onarılması üzerine kurulur.

Yaprak Porselen (Lamina) Nasıl Yapılır?

Porselen diş olarak da bilinen Lamina işlemi genelde dişe ve dişin orijinal yapısına hiçbir zarar verilmeden yapılır. Bu işlem ön dişlerin dış görünümünü güzelleştiren ve bozulan renk ve formlarını yeniden biçimlendirmeye dayalı estetik bir işlemdir. İşlem uzun aşamaları olan bir süreç olduğu için bu süreçte hastaların sabırla ortaya çıkacak güzel ve ışıltılı gülüşü beklemeleri tavsiye edilir.

Dişin Lamina ile kaplanması ilk önce dişlerin ölçülmesi ile başlar. Ölçüler ve gerekli ön hazırlıklar yapıldıktan sonra diş bir estetik cerrah ve heykeltraş titizliği ile en ince ayrıntısına kadar incelenir Lamina kaplamalar bu dişlere uyacak şekilde üretilir. Özel olarak uzun süreçler sonucunda hazırlanan bu porselen kaplama malzemeleri diş yüzeylerine kalıcı olarak yapıştırılmadan önce dişin ölçülerinde değişme olup olmadığı kontrol edilir ve eğer bir değişim yoksa kaplamalar dişe kalıcı olarak kaplanır. Özel ve sağlam yapıştırıcılar yapıştırılan kaplamalar, ışınlar ve teknolojik ekipmanlarla diş yüzeyine kalıcı olarak yapıştırılır.

Tüm bu işlemler sona erdiğinde yapılan işlemin dişte nasıl durduğunun kontrol edilmesi ve işlem öncesi ve sonrasındaki farkın görülmesi için dişler fotoğraflanır ve kontrol edilir. Ağız sağlığınız ve estetiğiniz için yaprak porselen (Lamina) hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için nispetident.com’da yer alan uzman diş hekimlerinden bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku