Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Soğan Suyu Neye İyi Gelir?

0 1.141

Öncelikle sizlere soğanın içinde bulunan elementlerin neler olduğunu anlatalım. Soğanın içerisinde bulunan, kükürtlü bileşiklerin ve flavonoitlerin ve kesreti bulunur. Soğanın içinde bulunan zenginlikler sağlığı ciddi şekilde koruyarak bağışıklığı da aynı zamanda güçlendirir. Soğanın içinde bulunan bu organik kükürtlerin insana dinçlik kazandıran bir özelliği vardır. Bu bileşenler sayesinde kişi genç kalıyor, kolay kolay yaşlanmayarak hayatı daha sağlıklı ve genç yaşıyor. Bu da kişi için avantaj demektir. Bazı insanlar soğanı hiçbir yemekte kullanmazlar. Fakat soğan, birçok hastalığa şifadır. Soğanı her yemekte hatta salatalarda bile kullanmak kişinin daha zinde kalmasına katkıda bulunacaktır.Soğan, birçok kansere iyi gelmektedir. Özellikle mide kanseri, bağırsak kanseri ve gırtlak kanseri için tedavi edici özelliği taşımaktadır. Soğanda bulunan bileşimler sayesinde birçok tümör hastası iyileşerek hayata dönmüştür. Soğan suyu neye iyi gelir, faydaları neler hep birlikte öğrenelim.

Soğan Suyunun Mucizevi Faydaları

8893_1673– Her türlü solunum rahatsızlıklarına iyi gelir. Özellikle astım hastalarının soğanı koklaması nefes açıcı özelliğini taşır. Aynı şekilde epilepsi, sara hastalık nöbetlerinde de soğan kurtarıcı bir gıda olmaktadır.

– Kemik erimesine ve kemik hastalıklarına iyi gelir. Kemiklerin güçlü olmasında etkisi oldukça büyüktür.

– Kalp ritmini düzenleyerek ,olası kalp krizlerinin önüne geçer. Kalp ritmini dengeleyerek kişinin daha sağlıklı bir kalbe sahip olmasına vesile olur.

– Emziren annelerin soğan yemesi ve ya suyunu içmesi süt kanallarında fazlaca süt birikmesine vesile olur. Fakat soğan aynı zamanda gaz yapıcı bir gıdadır. Bunun için önlem almalı aşırıya kaçmamak gerekir.

– İçinde barındırdığı flavonoid sayesinde damar tıkanıklığı olanların damarlarını açar. Damar hastalıkları için soğan mucizevi bir ilaçtır.

– Soğan suyu saça sürüldüğünde saçlar oldukça gürleşir. Var olan dökülmeler zamanla azalır. Hatta birçok uzman saçın çabuk uzaması ve sağlıklı bir şekilde gürleşmesi için soğan suyunu önermektedirler.

– Tansiyon düşürücü, kan şekeri düzenleyicisidir. Tıpta en çok kullanılan elementler soğan içeriğinde yer almaktadır.

– İştah açıcı özelliği olduğundan zayıf insanların her yemekte soğan yemesi daha hızlı kilo almalarına yardımcı olur. Şişmanların ise soğanı limonlu bir şekilde yemesi daha hızlı zayıflamalarına katkıda bulunur.

– Soğan suyu göz yakıcı özelliğe sahip olduğundan gözde var olan mikropları da kırar. Kişi gözüm yandı, sulandı dese bile aslında gözündeki bakterilerinde soğan sayesinde attığını tam olarak bilemez. Soğan göz sağlığına iyi gelir.

– Bronşit, astım, kuru öksürük hatta balgam gibi rahatsızlık veren durumların giderilmesinde kullanılır.

– Soğan mümkün oldukça çiğ yenilmelidir. Çünkü soğan çiğken daha vitaminlidir. Pişirildiği esnada vitaminlerin ölmesi an meselesidir. Soğan ve soğan suyunun insan sağlığına faydaları oldukça fazladır. Soğanı hayatınızdan çıkartmayınız.
Kaynakça:
nasıldikilir.com

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku