Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Tarımcılık Simülasyonu: Farming Simulator 2013

0 258

Tarımcılık Simülasyonu: Farming Simulator 2013Başarılı simülatör oyun yapımcısı Giant Software, Farming Simulator adlı oyunun 3. serisini 19 Ağustos 2012’de duyurdu. Oyunun grafikleri çok daha güzel olmuş. Araçlar ve çevredeki objeler daha ayrıntılı hale getirilmiş. Yeni oyunda yeni hayvanların olmasının yanında yeni harita ve mekanlar da oyunu daha da çekici hale getirmiş. Oyunda birçok yenilikle karşılaşıyoruz. Bunlardan birisi de oyundaki araç çeşitliliği. Bir önceki versiyonlarda araç envanterinin sadece birkaç markayla sınırlı olmasından dolayı ister istemez mod sitelerinden yeni araçlar indiriyorduk. Ama oyunun bu serisinde araç konusunda sıkıntı yaşayacağımız pek de söylenemez. Çünkü oyuna 100 tane yeni araç eklenmiş. Gerek marka gerekse de model konusunda çok çeşitli bir yelpaze mevcut.Case ih,Deutz Fahr,Lamborghini,Same,Horsch,Amazone,Fahr ve daha birçok tanınmış ve kaliteli markanın lisanslı aracını kullanma imkanımız bulunmakta.

Ayrıca yeni seride kariyer modu da bulunmakta. Bu modla bilikte tarımcılığın yanında hayvancılıkta yapabiliyoruz. Hayvan envanterin de ise üç hayvan bulunuyor. Bunlar tavuk,inek ve koyun. Hayvanlarımızı hayvan satım yerlerine götürüp satabiliyoruz. Ayrıca oyuna bir de ekonomi sistemi eklenmiş. Yani önceki serilerde olduğu gibi hasat ettiğiniz ekininizin alımı hep aynı fiyattan yapılmıyor. Tıpkı gerçek hayattaki ekonomide olduğu gibi oyunda da emtia alım-satım işlemleri mevcut diyebiliriz. Oyun genel olarak eğlenceli olmakla birlikte, bazı online tarımcılık uygulamalarına da rakip olabilecek kadar işlevsel ve heyecan uyandırıcı. Ayrıca oyunda bir multi player desteği bulunmakta. Yani oyunu isterseniz arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz. Oyunun resmi sitesinde bulunan DLC kısmından isterseniz klasik traktör ve ekipmanlar, yenilenebilir enerji gibi paketleri de belirli bir ücret karşılığında satın alabilirsiniz.

İsterseniz önce oyunun resmi sitesinden demosunu indirebilir eğer memnun kalırsanız da orjinalini 29,99 dolara satın alabilirsiniz. Ayrıca oyun pc’de oynanabildiği gibi iPad,iPhone ve Nintendo 3DS için de farklı versiyonları mevcut bulunmakta. Oyun normal ölçekte bir bilgisayarda kullanılabilecek kadar az sisteme gereksinim duyuyor.Sistemi fazla yormadığı da söylenebilir.

Oyunun sistem gereksinimleri ise şöyle:
– Microsoft Windows XP,Windows 7 yada Windows Vista
– 2.0 GHz İntel işlemci veya buna eşdeğer AMD işlemci
– Nvidia Gefırce 7600 Serisi,ATI Radeon X1600 Grafik kartı veya üstü(En az 256 Mb VRAM)
– 1 Gb RAM
– 1 Gb hard disk alanı
– Dvd rom sürücüsü
– Ses kartı

Resmi Bağlantı: http://www.farming-simulator.com/about.php?lang=en

Yazar: İsa GÜRBÜZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.