Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

TorrentSpy’a Rekor Ceza: 110 Milyon Dolar

1 424

torrentspy.jpgTorrentSpy 2006 yılında en popüler torrent paylaşım sitesiyken, 2007 yılının Ağustos ayında mahkeme kararıyla kullanıcılarının trafiğini kaydetmek zorunda kaldığından popülaritesini hızla yitirmiş ve 24 Mart 2008 tarihinde yayınına tamamen son verme kararı almıştı.

Uzun süredir telif haklarıyla ilgili davası süren TorrentSpy, 110 milyon dolarlık rekor ceza aldı. Her bir telif hakkı için 30.000$ ceza ödemeye mahkum edilen TorrentSpy, savunmasında delillerin yokedildiğini ileri sürerek paçayı kurtarmaya çalışıyor. Adı üzerinde paylaşım platformu temeline dayanan bir sistemden ne kadar gelir elde edilebilir ki, 110 milyon dolar karşılansın diye düşünmeden edemiyorum. Ama korsancılık yapan herkes, en ağır şekilde cezalandırılmalı. Emek hırsızlığı almış başını gidiyor, umarım ülkemizde de bunun gibi rekor cezalara tanık oluruz. (:

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku