Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Toshiba Nasıl Bir Markadır?

0 81

Toshiba Nasıl Bir Markadır?Toshiba Corporation ya da kısaca Toshiba, Uzakdoğu ülkelerinden Japonya‘nın ürettiği dünyaca ünlü bir teknoloji markasıdır. Ülkenin en önemli ticari figürleri arasında bulunan Toshiba, çok uluslu bir şirket olup dünya geneline yayılmış durumdadır. Japonya teknolojisinin en büyük markaları arasında kabul edilen Toshiba, şirket merkezi ülkenin başkenti olan Tokyo’da bulundurur. Birçok alanda faaliyet gösteren şirket, dünya genelinde çok ciddi bir pazara sahip olmayı başarmıştır. Küresel bir marka haline gelen Toshiba, son derece çeşitli bir üretim skalasına sahip olmasıyla da dikkat çeker. Ofis ürünlerinden tutun da, elektronikten sağlık malzemelerine kadar her alanda üretim yapan Toshiba, alanının en iyisi konumundadır. Çok eski bir marka olan Toshiba, birçok Japon markası gibi devlet güvencesi altında faaliyet gösterir. Resmi kuruluş tarihi Temmuz 1875’e kadar uzanan Toshiba, 140 yılı aşkın geçmişiyle dikkat çeker. Tarih boyunca birçok kez birleşme ve de ayrılık görmüş olan Toshiba, son olarak II. Dünya Savaşı öncesinde bir birleşme yaşamıştır. Savaş sonrasında da ülkenin kalkınmasına yönelik ciddi bir ekonomik faaliyet yürüten Toshiba, Japonya’ya son derece büyük bir maddi kazanç sağlamıştır.

Dünyanın hemen hemen her ülkesine ihracat gerçekleştiren Toshiba, özellikle ürettiği sağlam ürünler ile dikkati çekmektedir. Ülkenin en büyük güçlerinden biri olan Toshiba, özellikle ürettiği klimalar ile dünya çapında bir şöhrete sahiptir. Klima teknolojisinin öncüleri arasında yer alan Toshiba, bu sektör dışında da birçok alanda yer almayı başarmıştır. Bilgisayar da üreten şirket, merdiven üretimi alanında da son derece hatırı sayılır bir şöhrete sahip olmasıyla dikkat çeker. Kuzey ve Güney Amerika, Afrika, Avrupa, Asya ve de Okyanusya gibi önemli bölge ve de kıtalarda bulunan ülkelerin neredeyse hepsine hizmet sunan Toshiba, tam anlamıyla küresel bir marka haline gelmiştir. Son derece yüksek bir gelire sahip olan Toshiba, son yıllarda eskisi kadar fazla gelir edememekle karşı karşıyadır. Ancak bu durum sadece ama sadece kardan zarar durumudur. Yoksa şirket daimi olarak artı konumundadır. Dünyanın birçok noktasında üretim yapan şirket, bu anlamda tam bir istihdam devi olarak kabul edilir.

Toshiba Nasıl Bir Markadır?Global bir marka olmasıyla beraber, her ülkeye ihracat gerçekleştiren Toshiba, bu siparişleri bünyesinde istihdam ettiği yaklaşık 188 bin işçiyle gerçekleştirmektedir. Bu gurubun içinde yüksek mühendislerden tutun da temizlik işçilerine kadar her kesimden insan bulunur. Ancak bunların hepsi Toshiba açısından birer işçidir ve de hepsi şirketin bir parçası olduğundan aynı öneme sahiptir. Bu da zaten Japon kültürünün bir yansıması olarak kabul edilir. Başarının sırrı da bu olsa gerek. Toshiba, Türkiye pazarında da aktif olarak faaliyet gösteren bir şirkettir. Türk pazarı nazara alındığı vakit, markanın satışları son derece iyi seviyelerdedir.

Yazar:Emir Karasu

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku