Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Ücretsiz bir WordPress web sitesi oluşturabilir misiniz?

0 316

Çevrimiçi pazarda yeniyseniz ve yalnızca basit, mütevazı bir blog veya web sitesi istiyorsanız, WordPress uzun zamandır popüler bir seçim olmuştur. WordPress, içeriğinizi yalnızca birkaç dakika içinde dünyayla paylaşabilmeniz için bir URL oluşturmanıza, tasarlamanıza ve almanıza yardımcı olabilir.

Ücretsiz mi?

WordPress yazılımının kendisi ücretsizdir, ancak eklenti yükleme konusunda biraz özgürsünüz, ancak ücretsiz sürüm, web sitenizi özelleştirme ve kendi temalarınızı oluşturma yeteneğinizi ciddi şekilde kısıtlar. Bunun yerine sizi önceden hazırlanmış bir dizi arasından seçim yapmaya zorlar. Temanın ne olduğunu bilmiyorsanız , o konuyu okuyabilirsiniz .

Ek olarak, ücretsiz WordPress sürümü genellikle web sitenizde sizin izniniz olmadan reklamlar görüntüler. Bu, web sitenizin profesyonellikten uzak ve ucuz görünmesine neden olabilir. Ne yazık ki, web siteniz için yeni bir ücretli barındırma sağlayıcısı bulmak, bu sorunları çözmenin tek yoludur.

Ücretli hosting pahalı mı?

Pai hosting mutlaka bir hosting planı bulmak için çok para harcamanız gerektiği anlamına gelmez. Aslında tam tersidir. Oldukça uygun fiyatlara kaynak paketi sunan çeşitli sağlayıcılar vardır. Hangi kaynaklara ihtiyacınız olduğunu ve barındırma için ne kadar ödemeye hazır olduğunuzu bilmeniz yeterlidir. Unutmayın, çeşitli sağlayıcılar ve planlar vardır, bu nedenle ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olanı bulmak, başarıyla tamamlayabileceğiniz bir görevdir.

Bir barındırma sağlayıcısı nasıl seçilir?

Ziyaretçi sayısı ve veri depolama, bir barındırma sağlayıcısı ararken en çok ilgilenmeniz gereken iki ana özelliktir. Hem beklenen ziyaretçi hacmini hem de web sitesi verilerinizi barındırmak için yeterli kaynağa sahip bir barındırma planı, aramanız gereken şeydir.

Herhangi bir pakete başlamadan önce herhangi bir barındırma sağlayıcısının performansını ve güvenilirliğini araştırmak da çok önemlidir. Neyse ki, iyi bilinen barındırma sağlayıcılarının avantajlarını ve dezavantajlarını özetlemek için bilgili sektör eleştirmenleri mevcuttur. Bir inceleme her zaman bir çalışma süresi testi, yükleme hızları, güvenlik ve müşteri desteği derecelendirmesini içermelidir. Araştırma ile web siteniz için en ideal web barındırma sağlayıcısını mümkün olan en uygun fiyata bulabileceksiniz.

Web sitenizi nasıl oluşturabilirsiniz?

Web sitenizi nerede barındıracağınıza karar verdikten sonraki adım, yeni web sitenizin tam olarak nasıl görüneceğini seçmektir. WordPress’in ücretsiz sürümünde birkaç farklı tasarım mevcuttur. Kısıtlı bir bütçeniz varsa, bir temaya para harcamak zorunda değilsiniz.

Fazladan birkaç dolar harcamaktan çekinmezseniz, dünyanın her yerinden geliştiriciler tarafından yapılmış binlerce benzersiz tema da vardır. Vizyonunuza çok benzeyen bu temalardan birini seçmek, web sitenizin istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için en basit yaklaşımdır. Bir temaya karar verdiğinizde, renkler ve yazı tipleri gibi küçük detayları markanıza uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. WordPress ile bir web sitesi oluşturmak işte bu kadar basit ve kolaydır.

Peki ya bir alan adı?

Web sitenizi kurup tasarladıktan sonra, kullanıcıların web sitenize erişmesini mümkün olduğunca basit hale getirmelisiniz. Ücretsiz barındırma ile devam etmeye karar verirseniz, seçtiğiniz web sitesi adresinin WordPress uzantısıyla bitmesi gerekir. Alan adınızın .com uzantısı ile bitmesini istiyorsanız alan adı için ödeme yapmanız gerekecektir.

Alan adı ve uzantı olan URL’nizi olabildiğince kısa yapmaya çalışın. Web sitenizin adresinde üçten fazla kelime varsa, bunu bir tarayıcıda yazmak zor ve hatırlaması zor hale gelebilir. Alan adınızın uygun olup olmadığını kontrol etmeden önce, kesme işaretleri dahil tüm noktalama işaretlerini cümlenizden çıkardığınızdan emin olun.

Son sözler

WordPress ile ücretsiz bir web sitesi yapmak mümkündür, ancak bu web sitesinin kalitesi iyi olmayacaktır. Sitenizin her yerinde reklamlar olacak, teknik sorunlar yaşayacaksınız, kesintiler vb. Güvenilir barındırmadan ucuz bir barındırma planı satın alarak tüm bunlardan kaçınabilirsiniz. Bir web sitesi oluşturmaktaki tek amacınız yeni bir beceri öğrenmekse, bunu tamamen ücretsiz yapın. Ancak bu web sitesini kullanmayı planlıyorsanız, bir alan adı ve barındırma satın almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.