Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Vista ve Xp Gözden Çıkarılıyor

0 429

Vista ve Xp Gözden ÇıkarılıyorDüzenli olarak gerçekleştirilen Worldwide Partner Conference’ta ( WPC ) bu yıl bir sürpriz yaşandı. Microsoft tarafından bu konferansta yapılan açıklama, Microsoft Windows Vista ile Xp kullanıcılarına şok etkisi yaptı. Bu açıklamada 2013 yılında çıkarılması beklenen Microsoft Office’ in yeni sürümünün, Vista ve Xp desteğinin olmayacağı belirtildi. Zaten Microsoft uzun bir süre önce, yeni uygulamaların Xp desteğinin olmayacağını ve artık bu kullanıcıların yeni sürümlere geçmesi gerektiği açıklanmıştı. Yani Xp için alışılmış bir durum olan bu açıklamada ilginç olan Vista’ nın da bu kapsamda değerlendirilmesi.

Yeni çıkan ve çıkarılacak Microsoft’ un işletim sistemleri bu kuruluşun gözünden Vista’ nın da düşmesine sebep oldu. Ayrıca bu açıklamayla Office’ nin şuan geldiği nokta da gözler önüne serildi. Şuan için Microsoft Office’ yi dünyada kullananların sayısı 1 milyarı aştı. Microsoft bu konferansta hala teknoloji dünyasındaki gündemi belirlemeye devam ediyor.

Yazar: Gürkan DEMİRCİ

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku