Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Yeni Opel Corsa

1 440

Opel’in kemikleşmiş alt modeli Corsa, 5.nesil E kasasıyla 2015 yılı Şubat ayında Türkiye’de satışa sunulacak. Dünyada 1982 yılından beri üretilen Opel Corsa, şimdiye kadar 12 milyon adet sattı. Tükiye’de ise 1994 yılından beri 200 bin adet sattı. Daha satışa çıkmadan Avrupa’da şimdiden 85 bin adet ön sipariş aldı. Türkiye’de ise 2015 satış hedefleri 15 bin adet.

Bilindiği üzere Opel markası Alman menşelidir. Kurucusu ise Opel Adam’dır. Üretimine bir ahırda dikiş makineleri üreterek başlayan firma bu alanda büyük satış rakamlarına ulaşmış ve oğulları bir ortaklık kurarak otomobil sektörüne ilk adımlarını atmışlar. Yeni Opel Corsa da Opel’in bir diğer modeli olan Opel Adam’dan etkilenerek tasarlanmıştır.

6169_2015-opel-corsa

Her yıl Autobest tarafından verilen yılın otomobili ödüllerinde Opel Corsa 2015’te de yılın otomobili seçilerek ikinci kez bu ödüle layık görülmüştür.

Yeni Corsa’nın özelliklerinden bahsedersek: Yeni kasa gerçekten modern yüzlü, en ileri teknoloji kullanılarak oluşturulmuş. LED�far teknolojisi, geniş ön ızgara, karakterli karoser, özellikle ön tarafta kaput üzerindeki u tasarım çok hoşuma gitti. Opel Corsa’yı B segmenti de çok güçlü kılacak gibi gözüküyor.

İç tasarım olarak da yeni Corsa tamamıyla yenilenmiş. Yeni kokpit, elektrik destekli direksiyon (city mode) 0.7 inç dokunmatik ekranlı multimedya çalar, yol bilgisayarı, yeni klima kontrol düğmeleri, eco mode, start stop seçeneği dikkate değer.

Motor seçeneklerine ise yeni bir motor seçeneği eklenmiş. Sessiz 3 silindirli 6 ileri vitesli 170 nm torka sahip 90 ve 105 beygir alternatifli yeni motor Türkiye’de tercih edilir gibi geliyor bana. Diğer motor seçeneklerinde ise bir değişiklik yapılmamış.

Türkiye’de şubat ayında satışa çıkması beklenen yeni Corsa’nın tahmini başlangıç satış fiyatı 40 bin TL.

Kaynakça:
wikipedi.org
youtube.com
www.haberler.com
www.otokokpit.com

Yazar:Adem Meteoğlu

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Opel diyor

    Hala eskimeyen çok başarılı bir araç.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku