Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Yoğun Toplantılarda Sağlığınız için Alabileceğiniz Önlemler

0 312

Dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs (Covid-19) günlük hayatla birlikte iş yaşamını da etkiledi. Çoğu iş yeri, özellikle pandeminin başlangıç evresinde alınan yoğun önlemlerle birlikte evden çalışma modelini uygulamaya geçti. Bununla birlikte bazı iş kolları çalışmalarına devam etti ve normalleşme dönemi ile birlikte tedbir almak da şart oldu. Özellikle kapalı ofisler ve iş yerlerinde bulaşı riskini en aza indirmek için çok sayıda kurala dikkat etmek gerekiyor. Ofis içi genel tedbirleri gibi toplantılarda da bu kurallara dikkat etmek çalışanların sağlığı açısından büyük önem taşıyor.

Hijyen Önlemleri

Ofiste, mesai saatleri içinde çalışanların uyması gereken hijyen kurallarını belirten afişlerin toplantı odalarına da asılması gerekir. Bulaşı riskini düşüren en önemli tedbirler arasında maske kullanımı, ellerin doğru bir şekilde yıkanması ve temas halinde antiseptiklerle steril hale getirilmesi ve sosyal mesafe bulunuyor. Bu kuralların çalışanlar tarafından toplantı odasında da görülmesi önemli noktalardan biri. Bu bağlamda toplantı odalarının girişinde el antiseptiği de bulundurulması ve katılımcıların toplantı boyunca maske takmaları da gerekiyor. Çalışanlar hem toplantıya girerken hem de toplantı bitiminde el antiseptiği ile ellerini dezenfekte edebilir.

Yoğun Toplantılarda Sağlığınız için Alabileceğiniz Önlemler

Toplantı odalarının genel temizliğinde ise kapı kolları, masa ve sandalyeler ve elektronik aletlerin yüzeyleri gibi çalışanların en fazla temas ettiği eşyaların düzenli aralıklarla su ve deterjanla temizlenmesi ve ardından dezenfekte edilmesi gerekir. Temizliği yapan personelin de maske ve eldiven kullanması da dikkat edilmesi gereken noktalar arasında bulunuyor.

Toplantıların olabildiğince kısa tutulması da alınacak önlemlerden biri. Uzun süreli toplantılarda ya da gün boyu sürecek olan seminerlerde mutlaka normalden daha sık aralıklarla ara verilmeli ve toplantı odası havalandırılmalıdır. Havalandırma, aynı zamanda günlük toplantı odası temizliği sonrasında da yapılmalıdır.

Toplantı sırasında katılımcıların su dışında herhangi bir gıda tüketmemesi de gerekiyor.

Sosyal Mesafe

Sosyal mesafe, pandemi sürecinde bulaşı riskini en aza indirmek amacıyla mutlaka uygulanması gereken kurallardan biridir. Ofis içinde olduğu gibi toplantılarda da bu kurala uymak gerekiyor. Yoğun katılımlı toplantılar yerine belli sayıda gruplar oluşturarak toplantı yapmak önemlidir. Toplantı katılımcıları arasında ise en az 1 metre mesafe bulunmalı ve oturma düzeni kişi sayısına göre önceden ayarlanmalıdır. Aynı zamanda, mesafeyi belirlemek amacıyla zemine ya da toplantı odasının duvarlarına işaretler konabilir.

Levent’te 2 toplantı odası ile hizmet veren LeventOfis, büyük ve küçük boyutlardaki odalarıyla farklı ihtiyaçları karşılar. Günlük ya da saatlik kiralanabilen toplantı odaları daha uzun süreli ve geniş kapsamlı etkinlikler için de kullanılabiliyor. Workshoplar, eğitimler ve seminerler için kullanabileceğiniz LeventOfis toplantı odalarında ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetleri alabilirsiniz. Teknik altyapıyla donatılan odalar projeksiyon cihazı, fiber hızlı ınternet, yazıcı ve tarayıcı, L.E.D ekran, yaka mikrofonu gibi teknolojik ihtiyaçlara yanıt verir. Aynı zamanda beyaz tahta ve flip chartlar da toplantılar sırasında kullanılabilir.

Yoğun Toplantılarda Sağlığınız için Alabileceğiniz Önlemler

Sanal ofis, hazır ofis ve toplantı odası hizmeti veren LeventOfis, pandemi sürecinde aldığı önlemlerle hem çalışanların hem de kullanıcılarının sağlığını düşünür. Hijyen kurallarına son derece önem verilerek çalışanlar da bu konuda bilgilendirilir. Maske takarak hizmet veren çalışanlar sosyal mesafe kurallarına azami özen gösterir. Toplantı odalarında ise katılımcılar giriş ve çıkışlarda el antiseptiği ile kişisel hijyeni sağlayabilir. Düzenli aralıklarla havalandırılan ve profesyonel temizlik personeli tarafından dezenfekte edilen toplantı odalarında oturma düzeni de her toplantı için ayarlanır. Seminer, konferans ya da toplantılarda katılımcı kişi sayısına ve sosyal mesafe kuralına göre oturma düzeni mesafeye dikkat edilerek değiştirilir.

LeventOfis’in aldığı bu tedbirlerle birlikte toplantı odalarını güvenle kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.