Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Youtube’da Çok İzlenmek İçin Ne Yapılmalı ?

1 159

Çok izlenmek tamamen yaptığınız videoların izlenebilir olması ile doğrudan alakalıdır. Bunun için kimi zaman kendinizi seyirci yerine koymalı, kimi zaman ise Youtube’da gerçekten başarı sağlamış olan büyük kanalların uyguladığı yöntemleri göz önünde bulundurmalısınız. Elbette ki arkanızda büyük medya şirketleri yoksa, kendinizi bu şirketlerin kanalları ile kıyaslamanız doğru olmayacaktır ancak unutmayınız ki bu sektörde en iyisini hedefleyen her zaman daha başarılı olur. Kimi zaman yöneldiğiniz alan, sahip olduğunuz özel yeteneğiniz size tahmin edemeyeceğiniz kadar bir izlenme kazandırabilir.

Youtube'da Çok İzlenmek İçin Ne Yapılmalı ?İzlenebilir bir içerik için öncelikle kalite gereklidir

Kaliteli içerik = izlenebilir içerik denklemini aklınızda tutun. Bu denklem sizlere, izlenebilir bir video yapmak için kalitenin olmazsa olmaz olduğunu ifade eder. Peki bunun için nelere dikkat edilmelidir?

Kopya çekmeyin. Pek çok yeni kanal açanların yaptığı en büyük hatalardan birisi, Youtube’da zaten var olan ve popüler olmuş olan bir kanalın neredeyse kopyası denebilecek yeni bir kanal açmasıdır. Bu hem imajınızı kötü etkiler hem de adınızı taklitçi olarak duyurmanıza sebebiyet verir.

Güncel olun. Sosyal medyayı gündemi sıkı takip edin hit (izlenim) almış doygunluğa ulaşmış konular yerine yeni gündem olmuş insanların meraklarının giderilmediği konular seçin. Trendle kendi yeteneklerinizi birleştirin .

Tabi bunları yaparken iyi bir ekipmana ihtiyacınız olacak.
Size gerekli olan, temel video çekim ve video düzenleme yazılımı. Sahip olduğunuz bütçe ile en iyisini edinin. Günümüzde artık HD videoların gerekliliği tartışılmaz bir gerçektir. Bunun için Full HD bir video çekmenizi sağlayacak olan kameraya sahip olmanız önemlidir. Edineceğiniz kamera bir telefonun kamerası yada profesyonel bir çekim kamerası olabilir. Bu tamamen sizin üreteceğiniz içerik ile doğrudan alakalı bir seçimdir.

Kimi zaman basit bir video düzenleme uygulaması, kimi zaman ise profesyonel ve efektler ekleyebileceğiniz bir video düzenleme yazılımına ihtiyaç duyarsınız. Bu da tamamen sizin üreteceğiniz içerik ile doğrudan alakalı bir seçimdir. Youtube üzerinde basit video uygulamaları ile video ürettiği halde on binlerce takipçiye sahip olan kanal sahipleri olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Yapacağınız espri, söyleyeceğiniz sözler, giriş cümleniz, tarzınız samimi olmalı ve ünlü Youtuberlara özenilmemelidir. Unutmayın insanlar sizi siz olduğunuz için izlemelidir

Yazar: Fatih Can Marangoz

1 yorum
  1. youtube abone satın al diyor

    Verdiğiniz güzel bilgiler için çok teşekkür ederim çok yararlı bilgiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku