Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Zayıflamak İçin Uygulanan Yanlış Yöntemler

Young sad woman with a plate of salad.
0 358

Zayıflamak için uygulanan yanlış yöntemler vücudunuza kalıcı zararlar verebilir.

Günümüzde hareketsizlik ve stres yaşamımızın tam orta noktasında, bu sebep ile insanların vücutlarında birçok rahatsızlık meydana gelmektedir. Bu rahatsızlıkların ilk sırasında ise şişmanlık yer alıyor. Aşırı kilolar ise insanları hem fiziklerini hem de sosyal hayatlarını olumsuz olarak etkilemektedir.Zayıflamak İçin Uygulanan Yanlış Yöntemler

Şişmanlıktan kurtulmak için birçok yöntem uygulanmaktadır. Zayıflamak için başvurulan bazı yöntemler ise kısa süreli olarak işe yarıyor gibi gözükseler de birçoğu geride kalıcı rahatsızlıklar bırakır. Şişmanlığın giderilmesi için yağ kütlesini azaltan kas kütlesini artıran yöntemlere başvurulmalıdır.

Zayıflamak ve yağ yakmak adına uygulanan yanlış yöntemlerden bazıları ise şöyle:
• Sauna
Sauna, vücudunuzda çok fazla su kaybına yol açmaktadır. Vücut suyu azaldığında ise yağ yakmak zorlaşır.

• Zayıflama ilaçları ve çayları
İlaçlar ve çaylar yağ yakmanızı sağlamaz ancak vücudunuzda olan suyu idrar yolu ile atmanızı sağlar.

• Aç kalmak
Vücudunuz için gerekli besin maddelerin alınmaması durumunda, vücudunuzun sadece kas kütlesi azalır, yağ kütlesinde ise bir değişiklik oluşmaz. Kasların vücudumuzda yağ yakan bir fabrika olduğunu unutmamız gerekir bu sebepten yağ yakmaya yarayan bu kas kütlemizi kaybetmemiz gerekir.

• Karbonhidratsız beslenme
İnsanların mutluluk kaynağı olan karbonhidrat, vücudumuz için çok da önemli bir besin kaynağıdır. Karbonhidrat vücudumuzdaki suyu tuttuğundan, zayıflamak isteyen kişiler karbonhidrat yememektedir. Asıl önemli olan kilo kaybetmek değil yağ kaybını sağlamak olduğuna göre, karbonhidrat tüketmeden vücudun yağ yakmasının imkansız olduğunu unutmamak gerekir.

• Yüksek tempolu egzersizlerZayıflamak İçin Uygulanan Yanlış Yöntemler
Yüksek tempolu uygulanan bir egzersizde daha fazla karbonhidrat, daha az yağ yakıldığını unutmayın lütfen.

• Ağırlık çalışmaları
Ağırlık çalışarak yağ yakılmaz, ancak kas kütlesinin reaksiyona geçmesi ile yağ yakmakta destekleyici bir yanı bulunmaktadır.

• Kısa süreli diyetler
Kısa sürede uygulanan diyetlerde yağ yakmak imkansız olduğundan, diyete son verildiğinde ise yağ artışı hızlanacaktır.
Kısacası bu yöntemler ile kalıcı sonuç elde edebilmeniz mümkün olmayacaktır. Vücudumuzun sağlıklı yağ yakabilmesi için düzenli olarak egzersizi ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarını hayatımıza kazandırmamız gerekir.

Yazar: Nalan Kaya

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku