Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Adrenalin Tutkunları İçin Dünyadaki En Çılgın 5 Aktivite

0 260

Adrenalin Tutkunları İçin Dünyadaki En Çılgın 5 AktiviteYapmanız durumunda vücudunuzun adrenalin pompalamasına neden olan, kalp atışlarını hızlandıran, tehlikeli olsa da denemesi güvenli olan birçok aktivite bulunmaktadır. Birçoğumuz eğlenmek için basit şeyler yaparız. Çok az bir kısmımız ise eğlenmek için hayatlarını tehlikeye atmaya isteklidir. Adrenalin tutkunları için dünya genelinde yapabileceğiniz aktiviteleri bu yazıda sizler için derledik.

1. Köpekbalığı Gösterimi (Güney Afrika)

Cape Town’da bulunan bu ultra çılgın aktivite, büyük beyaz köpek balıklarıyla yüzmek için en iyi yerlerden birisidir. İçinde bulunacağınız kafes, sizi köpekbalıklarından korumak için özel çelik bir ağ ile inşa edilmiştir. Kafes, her dalışta halatla tekneye bağlanır. Bu devasa büyük beyaz köpek balıklarını görmek için en iyi zaman dilimi, Mayıs ile Eylül ayları arasındaki zaman dilimidir.

2. Neuschwanstein Şatosu Üzerinden Yamaç Paraşütü (Almanya)

Tandem uçmak genellikle, deneyimli bir pilotun bir yolcu ile beraber uçması anlamına gelmektedir. Her ikisinin de kanatlara bağlı kayış takımı ve birbirine bağlayan kayış takımı bulunur. Kalkış oldukça basit, sadece birkaç adım atarsınız ve havada yüzerek yerin çok üstündeki muhteşem manzara eşliğinde havada süzülürsünüz. Her uçuş yaklaşık 20-30 dakika sürmektedir.

Adrenalin Tutkunları İçin Dünyadaki En Çılgın 5 Aktivite3. Pamplona Boğa Koşusu (İspanya)

İspanya’da, San Fermin festivali her yıl 6 Temmuz’da başlar. Bu tehlikeli faaliyete binlerce insan katılmaktadır. Belediye başkanı etkinliğin başlayacağını ilan ettiğinde gökyüzüne bir roket fırlatılır ve etkinlik başlar. Bu koşunun uzunluğu yaklaşık 825 metredir. Sokakta genellikle altı boğa dışarıda bırakılır ve katılımcıların boğalar tarafından saldırıya uğramamaları beklenir.

4. Takabisha Lunapark Treni (Japonya)

Takabisha lunapark treni, dünyanın en dik lunapark trenidir. Takabisha’nın 121 derecelik bir düşüşü bulunmaktadır ve Guinness dünya rekoru tarafından çelikten en dik lunapark treni olarak kabul edilmiştir. Yolculuk yaklaşık 112 saniye sürmektedir. Trendeki yolcuların attığı çığlıklarla birlikte bu dik lunapark treninde yolculuk yapmak vücudunuzun oldukça fazla adrenalin salgılamasına sebep olacaktır.

Adrenalin Tutkunları İçin Dünyadaki En Çılgın 5 Aktivite5. Ölüm kafesi (Avustralya)

Ölüm kafesi, 20 dakikalık su altı adrenalin deneyimi sadece Avustralya’nın Darwin kentindeki Crocosaurus Körfezi’nde bulunmaktadır. İnsanlar ayrıca ölüm kafesi içerisinde büyük timsahlarla şaşırtıcı su altı fotoğrafları çekme şansına da sahip olmaktadırlar. Heyecan arayan adrenalin tutkunları, yaklaşık 3 metre derinliğe sahip kafesin içerisinde durup dev timsahlarla yüz yüze kalabilmektedirler. Bu ölüm kafesine aynı anda iki kişi olarak girebilir ve bu inanılmaz büyüleyici atmosferi eşinizle beraber yaşayabilirsiniz.

Adrenalin Tutkunları İçin Dünyadaki En Çılgın 5 AktiviteEğer adrenalin tutkunu bir insansanız ve turizm tercihlerinizi buna göre şekillendiriyorsanız sunduğumuz listedeki alternatifleri mutlaka düşünmelisiniz. Dünya genelinde yapabileceğiniz en heyecan dolu, tehlikeyle burun buruna ve bir o kadar da güvenli bu deneyimleri ölmeden önce yapmanızı tavsiye ederiz.

Kaynakça:
http://www.strangelist.com/adrenaline-rushing-activities/

Yazar:Bekir Afşar

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.