Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Alışveriş Ekonomisi Nasıl Sağlanır?

0 239

Alışveriş Ekonomisi Nasıl Sağlanır?Alışveriş yapıyorken çoğumuz kendimizi kaybederiz. Hatta öyle ki başta bayanlar olmak üzere herkes kafa dağıtmak için bile alışveriş yapmaya çıkar dönem dönem. İşte alışveriş yapmayı sevenler için ve ev ekonomisinde tutumlu olmayı sevenler için ufak bir tavsiye niteliğinde olan bu yazımızı okumanızda fayda var.

Ekonomik olarak ülkemizin de dar boğazdan geçiyor oluşu ve artan döviz fiyatları maalesef ki son yıllarda hiç olmadığı kadar market raflarına da yansıdı. Hal böyle iken alışveriş yapacağımız zaman malın kalitesinin yanı sıra fiyatına da bakmak şart oldu. Hatta ve hatta bir ürünü alırken fiyatına bir marketten değil, 2- 3 marketten bakmanızda fayda var. Alacağımız şey pahada yüksek bir ürünse internetten bile araştırmanız gerek.

Tabi bir de son yıllarda adeta mahalle bakkallarının yerlerini alan market zincirleri var. Bim, A101, Şok ve Hakmar gibi marketler. Bunlar her hafta büyük indirimler yapıyor. Gerek gıda alışverişlerinizi gerekse de gıda dışı elektronik, mobilya hatta giyim alışverişlerinizde bile takip edebileceğiniz marketler bunlar. Bu marketlerin en güzel yanı ise ay boyunca indirime girecek olan ürünlerin daha önceden planlanarak müşterilerine duyurmaları. Bunları da aktüel ürünler ile yapmaktalar. Aktüel ürünleri takip ederek alışveriş planınızı oluşturabilirsiniz. Aktüel ürünler takibi için ücretsiz olarak hizmet veren Aktüel Ürünler sitesini de sık kullanılanlarınıza ekleyerek takip etmeniz sizin için kolaylık olacaktır. Bim Aktüel, A101 aktüel ürünler takibinizi yapabilirsiniz.

Millet olarak da kullanmadığımız şeyleri alma hastalığımız da var. Belki lazım olur diye evlerimizde tüm dolapları ağzına kadar doldurmaktan vazgeçmeli ve lazım oldukça almalıyız. Gıda ürünlerinde ise aldığımız ürünlerin kullanım tarihine bakıp, son kullanma tarihi en geç olan ürünü seçmenizi tavsiye ederiz. Ki genellikle rafların en arkalarında bulunan ürünler markete en son gelen ürünlerdir ve kullanma tarihleri daha geniştir.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.