Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Android Cihazlar Modem Olabilir mi, Cihazlar Nasıl Modem Olarak Kullanılır?

0 63

Android Cihazlar Ve Kolaylıkları

7826_44Androidler, bilindiği gibi Google kapsamı altında gelişen Linux tabanlı işletim sistemleridir. Cep telefonlarında ve tabletlerde oldukça sık rastladığımız işletim sistemleridir. Birçok uygulama Android sistem sayesinde çok rahat bir biçimde kullanılabilmektedir. Android cihazların pek çok özelliği vardır. Bunlardan biride bilgisayara modem olabilme özelliğidir. Oldukça kolay modem olan Android cihazlar ile her yerde internet ayrıcalığı yakalamak mümkündür.

Android Cihazımı Nasıl Modem Yaparım?

Teknoloji sınır tanımayan bir alandır. Çağımız teknoloji çağı olduğundan internet olmazsa olmaz olarak hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Hal böyle olunca bazen farklı nedenlerden ötürü internet ile kesinti yaşayabiliriz. Alışkanlıklardan doğan bir ihtiyaç olan internetin her zaman yanımızda olmasını sağlayacak bir çözüm yolu bulmak oldukça akıllıcadır. Bunlardan biride Android cihazların modem olarak kullanabilmektir. Oldukça kolay bir bağlantı sayesinde internetimizi her an yanımızda her yerde kullanabiliriz. Özellikle tatile çıktığımızda yanımızdaki laptop sayesinde interneti cep telefonunun küçücük ekranından takip etmek yerine modem yapıp bilgisayar ekranından takip etmek çok daha mantıklı ve keyifli bir iştir. Şimdi dilerseniz Android cihazların ile modem oluşturma nasıl olur onu anlatalım.

Android Telefon Nasıl Modem Olur?

7826_51Daha öncede söylediğimiz gibi Android telefonlar çok kolay bir şekilde modem olabilirler. Ancak bunu yaparken kesinlikle bir USB kablosuna ihtiyaç vardır. Android Cihazınızın Usb kablosunu cihazlar arasında bağlantıyı sağlamak için Usb girişine takın. Daha sonra Android cihazınızdan internet bağlantısı alabilmek için cihazınızın ayarlar bölümüne girin. Bağlantılar kısmında bulunan diğer ağlardan internet paylaşımı ve mobil iletişim noktalarını etkin hale getirdiğinizde cihazınız bağlantıya hazır konumda olacaktır. Bilgisayarınız direk olarak internet bağlantısını algılayabilmektedir. Eğer algılamasa Android cihazınıza internet bağlantısı adı oluşturarak elle bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz. Kullanması basit ve kolay olarak Android cihaz modemleri çok işinize yaratacaktır. Ancak unutmadan söyleyelim normal internet kota ücretlendirmelerine nazaran daha çabuk kota harcaması bilinmektedir. Bu yüzden dikkatlice kullanmakta yarar olduğunu da hatırlatalım. Kesintisiz bir şekilde internet isteyenlere oldukça ideal bir seçenektir. Sizde deneyin sizde tadını çıkarın.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku