Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Android Cihazlara Video Nasıl İndirilir?

0 3.090

7840_114Androidler, birçok telefon ve tablet kullanıcıları tarafından tercih edilen en kullanışlı işletim sisteminden biridir. Android telefonlar birçok uygulamanın rahat bir şekilde telefonlar ve tabletler üzerinde kullanılmasında etkilidir. Pratik kullanımının yanı sıra, birçok oyunun rahatlıkla oynanmasına ayrıcalık tanır. Bunun yanı sıra bu işletim sistemi olan telefonlarda film izleyebilir, müzik dinleyebilir farkı uygulamalarla Android uyumlu telefonunuzu kişiselleştirebilirsiniz. Android kökenli tüm telefon ve tabletlerin bir özelliği de cihazlara video indirme ayrıcalığı sunmasıdır. Beğendiğiniz, sevdiğiniz birçok videoyu sorunsuz bir şekilde Android cihazlara kolayca indirebilir. Buradan da başka cihazlara aktarabilirsiniz. Bu sayede indirilen videolar ömür boyu saklanarak ihtiyaç olduğunda tekrar izlenmek üzere depolanabilmektedir.

Android Cihazlara Video Nasıl İndirilir?

Bilindiği üzere internet kapsamında binlerce türde video seçeneği bulunmaktadır. Bu videolar ister sosyal ağ üzerinden isterseniz de youtube üzerinden video indirmek mümkündür. Android işletim sisteminde olan tüm telefon ve tabletlerin video indirmek için ihtiyacı olan video indirme programına gereksinimi vardır. Bu program bir kere telefon veya tablete indirilirse istenilen her video rahatça cihazınıza indirilecektir. Cihazlara video indirmek için gereken TubeMate adındaki uygulama programının telefon veya tabletlerde bulunması gerekmektedir. TubeMate programı özellikle Android 2.3 sürümünde harikalar yaratmaktadır. Problemsiz çalışan program kullanıcılar için vazgeçilmez bir uygulamadır. TubeMate uygulamasını programın kendi web sitesinden cihazlarınıza indirdikten sonra kullanmak üzere hazır hale getirmek gerekir. Programı cihazlara indirdikten sonra programı kurun. Kurulan programınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Programın Türkçe özelliği olması kullanıcılara büyük bir kullanım avantajı sunmaktadır.

Videolarımı Nasıl İndireceğim?

7840_115TubeMate programını cihazlarınıza indirdikten sonra birçok siteden istediğiniz her videoyu cihazlarınıza indirebilirsiniz. Bu programda birçok sosyal ağ videolarının yanı sıra youtube, Dailymotion, Viemo gibi video içerikli ünlü video sitelerinden de video indirebilme ayrıcalığı yakalayabilirsiniz. TubeMate programı birçok video içerikli sitelerin kısa yolunu oluşturarak kullanıcılara pratik bir kullanım da sunuyor. Elbette ki program sadece video indirmekte sınırlı kalmıyor. Ayrıca iyi bir tarayıcı olma özelliği sayesinde pek çok bilgiye ulaşarak internette gezinme fırsatını bulabilirsiniz.

Beğendiğiniz videoları cihazlarına indirmek için TubeMate üzerinden, video indireceğiniz sitenin herhangi bir videosunu izlemeniz yeterli olacaktır. Bunu bir çeşit kilit gibi düşünün. Program üzerinden video izledikten sonra, eğer site size eğer onay veriyorsa üst tarafta yeşil ok işareti görülecektir. Bu onay işareti sayesinde birçok videoyu rahatlıkla indirmek mümkün olacaktır. Programın bir özelliği ise videoları indirirken, çözünürlüğünü seçebilirsiniz. Videoların çözünürlük derecesi ayrıca cihazınızı kasmadan telefonun hızlı çalışmasına olanak sağlayacaktır.

Kullanıcılar için video indirmek kadar, videoların hızlı inebilmesi de çok önemli bir özelliktir. Bazen büyük boyutlu videolar bu hızı kesebilmektedir. Videoların cihazlara indirirken herhangi bir hız düşmesine karşı küçük bir ayar yapılması gerekmektedir. TubeMate programının genel ayarlarından tercihler kısmını tıklayın. Burada programın belirlediği hız sınırlarını göreceksiniz. Hız seçeneklerini 20 mbps olarak değiştirin. Daha sonra ekranda beliren seçenekte 50 mbps olarak ayarlayın. Ancak internet hızı az kullanıcıların bu ayarlarla asla oynamaması şiddetle tavsiye edilir. Bir sonraki aşamada ise tekrar tercihler butonuna geri gelin. Burada görülen hızlı indirme seçeneğini butonunu seçin. Açılan pencerede çıkan 2 seçeneği tıkladıktan sonra karşınıza gelen en yüksek limiti seçin. Bu değerlerinde değişimi videolarınızın kaliteli ve daha hızlı bir şekilde inmesine yardımcı olacaktır. Artık cihazlarınıza video indirmek oldukça kolay ve pratiktir. Android cihazların ayrıcılığına varın.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.