Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Bir Milyon Dolarlık Köpek: Tibet Mastifi

1 93

Bir Milyon Dolarlık Köpek: Tibet MastifiGazete ve televizyonlarda görmüş olduğum bir haberde bir milyon dolarlık bir köpekten bahsedildiğini fark ettim ve okudum. Köpeğin cinsi Tibet Mastif’i.Hemen internetten bu köpek cinsi ile ilgili küçük bir araştırma yapmaya karar verdim. Yapmış olduğum bu araştırma sonucunda ilginç bilgilere ulaştım bu köpekle ilgili.

Tibet Mastif’i cinsi köpekler büyük ve güçlü bir cinstir. Kulakları v şeklinde aşağı doğru sarkıktır. Boyun ve baş kısmı oldukça büyüktür bu köpeklerin. Vücutları diğer köpek cinslerine göre oldukça ayırt edici özelliklere sahiptir. Boyun ve baş kısmındaki tüyleri kabarık bir şekildedir. Genellikle siyah, kahverengi, gri renkte olurlar.Bu köpekler özellikle Tibet’te yetiştirilmektedir ve ortalama ömürleri 15 yıldır.

Bir Milyon Dolarlık Köpek: Tibet MastifiBu köpeklerin Amerika Birleşik Devletleri’nde zenginliğin beş belirtisinden bir tanesi olduğunu gördüm. Eğer Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyorsanız ve bir şirketiniz, büyük bir yatınız, dünyalar güzeli bir sevgiliniz, Ferrarri veya Porsche marka bir otomobiliniz ve Tibet Mastif’i cinsi bir köpeğiniz varsa zenginsiniz demektir. Gerçi bunlara sahip olan bir insan sadece ABD‘de değil her kıta da zengindir.Bu cins köpekler daha 2,5 aylıkken 15 kilo olmaktadırlar ve ayrıca bu köpeklerin diğer köpek cinslerinin atası ve kralı olduğu belirtilmektedir. Büyüdükleri zaman kusursuz vücutları ve heybetli duruşları ile hep ön planda olmaktadırlar. Tibet Mastif cinsi köpeklerin diğer köpek cinsleri içinde en zeki cins oldukları da bilinir.

Eğer bir Tibet Mastif’i cinsi köpeğiniz varsa diğer köpek sahiplerini göre çok çok ön planda olacağınızdan emin olabilirsiniz. Köpek besleyen, yetiştiren, eğiten arkadaşların dikkatini çekeceğinden eminim. Avrupa ve ABD’de en çok bu tür köpekler yetiştirilmektedir ve çok pahalı fiyatlara satılmaktadırlar. Başlıkta da belirttiğimiz gibi bir Tibet Mastif’i bir milyon dolara bile alıcı bulabiliyor.

Yazar: Gökhan ÜNAL

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. youtube izlenme satın al diyor

    en güzeli bizim kangal köpeğimiz başka tanımam :)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku