Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Bumble, Tinder, Omegle… 2022 Yılının En Popüler Arkadaşlık Hizmetleri

0 386

Koronavirüs pandemisi sırasında arkadaşlık siteleri ve uygulamalarının kullanıcı sayısının artacağını tahmin etmek zor olmadı. Bir diğer soru da bu büyümenin ne kadar aktif ve büyük olduğudur. Ve burada her şey çok belirgin.

2020 yılında pandemi tüm hızıyla devam ederken ve etkili bir aşı geliştirme çalışmaları devam ederken, Amerika Birleşik Devletleri’nde çevrimiçi arkadaşlık anketleri yapıldı. Ana amaç, internet kullanıcılarının arkadaşlık sitelerindeki etkinliğinin nasıl değiştiğini bulmaktır. Sonuçlar aşağıdadır:

  • Ankete katılanların %22’si, arkadaşlık sitelerini ve uygulamalarını çok daha fazla kullandığını söyledi.
  • %31’i bu tür siteleri eskisinden biraz daha fazla kullandıklarını bildirdi.
  • %21’i çevrimiçi arkadaşlıkla daha az ilgilendiğini söyledi.
  • %13 — çok daha az.
  • % 13’ü bu soruyu cevaplamakta zorlandı.

Yani, %53’ten fazlası için, koronavirüs pandemisi ve toplu karantina, internette arkadaşlık hizmetlerini aktif olarak kullanmak için iyi bir neden haline geldi. En çok hangi platformları kullandılar? Bu konuda konuşalım!

Pandemi eşliğinde 2022 yılının en popüler arkadaşlık platformları

Pandeminin düşüşte olduğunu söylemek isteriz ancak şu ana kadar bu konuda iyimser olmak için ciddi bir neden yok. Bu nedenle, sizi karantinadaki yalnızlıktan kurtarabilecek ve belki de aşkınızı bulmanıza yardımcı olabilecek bazı özellikle ilginç ve popüler çevrimiçi hizmetlere bakalım.

Bumble: İlk hamleyi yapmaya hazır kızlar için

Objektif açıdan Bumble diğer modern arkadaşlık uygulamalarından çok farklı değildir. Temel farkı, sadece kızların arkadaşlık başlatıcıları olabilmesidir. Erkekler ise doğrudan inisiyatif alma fırsatından mahrumdur. Bu yaklaşım, kızları aşırı takıntılı hayranlarından korumak için tasarlanmıştır.

Badoo: popüler platformları tercih edenler için

1 Ocak 2022 itibariyle Badoo’nun 530 milyon kullanıcısı vardır. Bu çok büyük bir rakam. Üstelik çoğu gelişmiş ülkede bu uygulamanın kullanıcıları vardır. Badoo’da kesinlikle iletişim sıkıntısıi yaşamazsınız.

League: entelektüeller için

Potansiyel bir partnerden çok şey bekliyorsanız, ilişki için akıllı, eğitimli ve çok yönlü bir insan arıyorsanız, League tam size göre. Burada tek gecelik buluşmalar için uçarı gençlerle veya kuş beyinli aşıklarla tanışmayacaksınız. Sadece ciddi insanlar ve ciddi ilişkiler!

Happn: hemen ve anında buluşmaya hazır olanlar için

Happn uygulamasının ana özelliği akıllı telefon ile coğrafi konum kullanımıdır. Yanınızdan başka bir Happn kullanıcısı geçer geçmez uygulama sizi bilgilendirmektedir. Bu kişiyle uygulama üzerinden hemen iletişime geçebilir, sohbet edebilir ve tanışabilirsiniz. Belki de 5 dakika içinde bir buluşmanız olur!

Kippo: oyuncular için

Bilgisayar ve mobil oyunları seviyorsanız, kafa dengi insanlar arıyorsanız ve yeni tanışmalara açıksanız, Kippo uygulamasını mutlaka deneyin. Bu arada, Kippo’da sadece ilişki için bir partner değil, aynı zamanda web’de oyun için arkadaş da arayabilirsiniz.

Omegle: canlı iletişim aşıkları için

Omegle, 2009 yılından beri mevcut olan tarihteki ilk rastgele sohbettir. Sitenin ana prensibi, rastgele kullanıcıların görüntülü iletişim yoluyla bağlanmasıdır. Üniversite öğrencileri için ayrı bir bölümün yanı sıra ilgi alanlarına göre bir arama da mevcuttur. Görüntülü sohbetin popülaritesi arasında, Omegle’nin daha kapsamlı işlevselliğe sahip birçok alternatifi de vardır.

  • OmeTV — ülke ve partner cinsiyetine göre filtre ile Omegle’ye bir alternatif. Ve yine de —- mesajların seçilen dile otomatik olarak çevrilmesi için kullanışlı bir yerleşik işlev ile.
  • Omegle TV — benzersiz bir cinsiyet filtresiyle Omegle ve OmeTV alternatif. Omegle TV erkekleri sadece kızlarla buluşturuyor. Ayrıca, her kız kayıt sırasında kişisel bilgilerini doğrulamalıdır. Böylece sitede herhangi bir sahte hesap ve bot bulunmaz.
  • Camsurf — basitliği ve sezgisel arayüzü ile sizi memnun edecek popüler bir Omegle benzeri. Burada rastgele partnerlerle sohbet edebilir, cinsiyet filtresi kullanabilir, konumunuzu gizleyebilir ve ilgi alanı listesine göre kullanıcıları arayabilirsiniz.
  • Emeraldchat — iyi düşünülmüş ve ayrıntılı bir karma sistemine sahip tek Omegle alternatifi. Karma kazanılabilir ve kaybedilebilir. Ne kadar yüksekse, başarılı bir tanışma şansı o kadar artar. Kullanıcı sayısı değil kalite arayanlar için iyi bir seçim.
  • Chathub — cinsiyet ve dil filtreleriyle basit ve hızlı anonim görüntülü sohbet. Ekstra bir şey yok, sadece herhangi bir konuda yüz yüze görüntülü iletişim.

Tinder: aktif genç kişiler için

Tinder, dünyanın en popüler arkadaşlık uygulamalarından biridir ve kullanıcılarının büyük çoğunluğu genç insanlardır. Ayrıca Tinder, sürekli olarak yeni özelliklerle kullanıcılarını şaşırtan en yenilikçi uygulamalardan biridir. İlginç bir gerçek: 15 Eylül 2022 yılında Tinder 10 yaşına giriyor.

Feels: kendini ifade etmeyi sevenler için

Feels, kendini ifade etmeye ve tüm dünyaya kendi hakkında bilgi vermeye hazır, hayali ve yaratıcı insanların tercih ettiği arkadaşlık uygulamasıdır. Fotoğrafçılar, sanatçılar, müzisyenler, blogcular — herkes burada! Ama en önemlisi, profil fotoğrafı yerine kısa video hikayeleri vardır. Hesabında minimum zaman geçirerek bir kişiyi daha iyi tanımak için harika bir fırsat.

Hinge: kendine aşkı bulmak için net bir hedef koyanlar için

Hinge, benzersiz bir Nobel Ödüllü çöpçatanlık algoritması kullanır. Geliştiricilerin de söylediği gibi, Hinge “kaldırılmak için yapılmış bir uygulamadır”. Yani, burada kesinlikle bir eşleşme bulacaksınız ve artık Hinge’in yardımına ihtiyacınız olmayacak.

eHarmony: modern algoritmalara güvenenler için

eHarmony geliştiricilerine göre, her 14 dakikada bir kişi sitede ve uygulamada hayatının aşkını buluyor. Ve hepsi, her kullanıcıyı ayrıntılı olarak analiz eden ve en uygun çifti çok başarılı bir şekilde seçen orijinal algoritmalar sayesinde. Ayrıca, neredeyse eşit bir erkek ve kadın oranı vardır — sırasıyla %51 ve %49.

Match: klasik severler için

Match arkadaşlık sitesi, sektördeki öncülerden biri haline geldi ve herkesin internete sahip olmadığı 1995 yılından beri faaliyet gösteriyor. Match, bugüne kadar dünyanın en popüler ve tanınabilir çevrimiçi arkadaşlık sitelerinden biri olmaya devam ediyor. Tinder, Badoo ve bahsedilen diğer bazı platformların aksine, buradaki kitle daha olgun ve ciddi.

OkCupid: geleneksel olmayan cinsel yönelimi olan ve diğer herkes için 

Aslında OkCupid, neredeyse herkese uyan çok yönlü bir arkadaşlık sitesidir. Bununla birlikte, burada geleneksel olmayan yönelimin temsilcilerine büyük önem verilmektedir. Sitede ve uygulamada 60’tan fazla cinsiyet kimliği ve cinsel yönelimden birini belirtebilirsiniz. Bu, sizin için mükemmel olan birini bulmanın daha kolay olduğu anlamına gelir.

Coffee Meets Bagel: ciddi bir ilişki arayanlar için

CMB kullanıcılarının %90’ından fazlası, uzun süreli romantik ilişkiler ve aile kurma havasında olan kişilerdir. Bu hizmet, iyi düşünülmüş bir çift arama algoritması kullanır, çok kapsamlı profillere, uygun iletişim biçimlerine ve arkadaşlık için gerçekten büyük beklentilere sahiptir.

Yukarıdakileri özetleyelim

Çevrimiçi arkadaşlık için bir hizmet seçimi çok geniş. Bunlar arasında tam olarak size uygun olanı bulmak kolaydır. Sizin için küçük ama ilgi çekici bir kitleye sahip çok dar odaklı tematik platformlar da bulabilirsiniz. Ana şey, bir şeyde kalmayıp yeni bir şey denemektir.

2022 yılında kesinlikle popülaritesinin zirvesinde olacak site ve uygulamalardan sadece birkaçını listeledik. Buradaki kitlenin çok büyük ve aktif olacağından şüpheniz bile olmasın. Ve yakın gelecekte kaç tane daha yeni sitenin ortaya çıkacağını tahmin etmeye çalışmak bile zor.

İnternette tanışın, ufkunuzu genişletin ve koronavirüsün sizi özel hayatınızdan mahrum etmesine izin vermeyin. Önümüzde sizi bekleyen hala birçok ilginç şey var!

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.