Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Demi Moore Kimdir?

0 92

Demi Moore, 11 Kasım 1962 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin New Mexico eyaletine bağlı Roswell şehrinde dünyaya gelmiştir. Oldukça zor bir çocukluk dönemi yaşayan Moore, anne ve babası boşanmış olan Moore, henüz reşit olmamışken okuldan ayrılmak zorunda kaldı ve çeşitli işlerde çalıştı. Bir çok kısa filmde rol aldığı o dönemlerde kötü alışkanlıklar edinmesi onun kariyeri açısından belki de bir anlamda dönüm noktası oldu. 5 yıl boyunca uyuşturucu kullanan ve günden güne de daha da müptelası olan Moore, bu yüzden işinden de kovulur. Daha sonra ise bu durumun değişmesi gerektiğini fark eden Moore, uyuşturucudan kurtulmak için bir kliniğe yatar. Bu klinik ona hem sağlığını hem de işini geri kazanması konusunda oldukça yardımcı olmuştur.

demi-moore-on-a-red-carpet

Herhangi bir Oscar ya da Emmy ödülü bulunmayan Moore, yine de Hollywood’un değerli simalarıdan biri olarak kabul edilir. Oyunculuğu tartışmalara konu olsa da çok ses getirecek her hangi bir filmde başrol oynamışlığı bulunmamaktadır. Kendisine şöhreti getiren filmlerin başında Half Light, Diclosure, Indecent Proposal yer almaktadır. Moore 1988 yılında kendisi gibi bir diğer Hollywood yılıdız olan Bruce Willis ile evlendi. Bu evlilikten Rumer, Scout, Tallulah adında üç çocuğu oldu. Moore çocukları için ”onların benim bu hayatta sahip olduğum en büyük üç ödül” şeklinde bir beyanı olmuştur.

Demi Moore, Bruce Willis’ten 2000 yılında tartışmalı bir şekilde boşandı. Çift evliliklerini sonlandırdı ve çocukların velayetleri ise Moore’a verildi. Bruce Willis’ten önce de bir kez evlenen Moore, Willis’ten boşandıktan 5 yıl sonra kendisinden oldukça küçük olan Ashton Kutcher ile nikah masasına oturdu. Bu evliliğin fazla sürmeyeceği düşünülse de çift halen evli ve oldukça da mutlu bir birliktelik yaşamaktadır. Moore iki yılı aşkın bir süredir büyük bütçeli hiçbir filmde başrol oynayamadı. Bu durum Moore’u rahatsız etse de Moore oldukça sabırlı biri olduğu ve yakında çok büyük bir filmle sinemaya döneceğinin müjdesini hayranlarına verdi.

Kaynakça:
Glamour

Yazar:Emir Karasu

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku