Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Hollywood Şöhretler Kaldırımı

0 165

Hollywood Şöhretler Kaldırımı, Kuzey Amerika ülkeleri arasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu eyaletleri arasında yer alan Kaliforniya’nın Los Angeles’a bağlı Hollywood ilçesinde yer alır. Dünyanın en meşhur geçitlerinden biri olan Hollywood Şöhretler Kaldırımı, ülke için son derece önemli bir yere sahiptir. Amerikan ve dünya film endüstrisinin en önemli lokasyonu olarak kabul edilen Hollywood, sahip olduğu sıra dışı yapılar ve tesislerle her yıl binlerce filmin çekilmesine olanak sağlamaktadır. Sinema sektörünün kalbi olan Hollywood, başta Amerikan sinema sanatçılarının ve dünyanın diğer ülkelerinde yer alan sinema sanatçılarının hayallerini süsleyen bir yerdir. Ancak çok az sayıda sinema sanatçısı bu seviyeye gelip, Hollywood’un bir parçası olmayı başarabilmektedir. Hollywood’un Vine Street olarak adlandırılan bir bölgesi vardır ki, burada bir kaldırım bulunur ve bu kaldırım dünyanın en ünlü kaldırımı olarak kabul edilir. Hollywood’da yer alan sanatçılar sadece aktörler değil özellikle Amerika eğlence sektörünün önemli bir parçası haline gelmiş kişiler, elde ettikleri başarılar sonrasında Hollywood Şöhretler Kaldırımı’nda bir yıldız sahibi olmayı hedeflerler.

BHollywood Şöhretler Kaldırımıu anlamda eğer Amerikan eğlence sektörünün ki, buna sinema, müzik gibi sektörleri söyleyebiliriz, başarılı olduğunuz takdirde adınız kaldırımda yer alan yıldızlardan birinin içine yazılır ve böylece Hollywood Şöhretler Kaldırımı’nın bir parçası olmayı başarırsınız. Hollywood şehrinin en önemli figürleri arasında yer alan Hollywood Şöhretler Kaldırımı, bölgenin en çok turist çeken lokasyonları arasında kabul edilir. Yapılan araştırmalar sonucunda her yıl 16 milyon inansın Hollywood Şöhretler Kaldırımı’nı ziyaret ettiği ve bunlar arasında 12 milyonunun doğrudan turist olarak bu kaldırımı ziyaret için bölgeye geldiği tespit edilmiştir. Hollywood Şöhretler Kaldırımı, Hollywood Ticaret Odası’nın denetimi altındadır. Bölgenin en popüler şehirlerinden olan Los Angeles’ın en önemli turistik mekanları arasında kabul edilen Hollywood Şöhretler Kaldırımı, resmi olarak 1958 yılında inşa edilmiş ve hizmete açılmıştır. Hollywood Bulvarı olarak da adlandırılan bu lokasyon 5 Haziran 1978 tarihinde tekrardan dizayn edilmiştir. Hollywood Şöhretler Kaldırımı’nın uzunluğu 2,1km’dir.

Son derece popüler bir geçit olan Hollywood Şöhretler Kaldırımı, özellikle müzik ve sinema alanında birçok kişinin adının yer aldığı turistik bir lokasyondur. Michael Jackson, Frank Sinatra, Gene Autry, Mickey Rooney, Tony Martin, Charlie Chaplin, Shakira, Usher, Thalia, Sting, Donald Trump, Ronald Reagan, Arnold Schwarzenegger, Roger Moore, Jay Leno, Alfred Hitchcock, Julia Roberts, George Clooney, Clint Eastwood, Julio Iglesias, Katharine Hepburn, Elizabeth Taylor, Leonardo Di Caporio, Bruce Willis, Angelina Jolie, Kate Winslet, Drew Barrymore, Jennifer Aniston, Jennifer Connelly, Al Pacino, Robert DeNiro gibi son derece ünlü isimlerin adları Hollywood Şöhretler Kaldırımı yer alır. Bunların dışında daha yüzlerce şöhret isim Hollywood Şöhretler Kaldırımı’nda yerini almıştır.

Yazar:Emir Karasu

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku