Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Doğal Cilt Güzelliği İçin 8 Altın Kural

0 372

Cildimiz en değerli giysimizdir. Peki neden kusursuz olmasın? Gecenin geç saatlerine kadar hayatımızı yönetebiliyoruz fakat bu olay ertesi günümüzün bize siyah halkalarla eşliğiyle devam edebiliyor. Yine bir cilt problemi olan sivilceler bekleyin! Hepimizin farkında olduğu basit teknikler burada yanı başımızda. Normalde sürekli yenilenen kullanmış olduğumuz akne tedavisi, yaşlanma karşıtı yüz temizleme kremleri maalesef mucize yaratmıyor. Günlük olarak yaşanan stres, mutluluk, heyecan gibi duygularımızı yöneten bu faktörler direk cildimize yansıyor. İşte cildimizi beslemenin ve şımartmanın 8 altın kuralı şöyle;

1. Altın Kural

Makyaj hayatımızın vazgeçilmez aksesurlarından biri. Fakat yapılırken gösterdiğimiz özeni temizlerkende özen göstermeliyiz. Akşam uyumadan önce günlük makyajımızı güzelce temizleyerek sonrasında iyi bir uyku ile geceye devam etmek cildimizin sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Cildimizde bulunan makyaj ve kir kalıntılarını pamuk ve bazı yağlar yardımıyla masaj yaparak çıkarmalıyız.

2. Güneş ve Cilt

11385156_459868834180992_1891963142_nCildimizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için en az 15 faktör güneş koruyucu kullanmalıyız. Fakat açık alanlarda bulunmamızı gerektiren bir yaşantımız varsa faktörü 30’a çıkarmak yerinde bir karar olacaktır.

3. Yemek

Günlük olarak tabağımıza koyacağımız yiyecekleri planlamalı hatta not tutmalıyız. Taze meyve, yeşillik, yeterli miktarda protein ve vitaminler cildimizin canlanmasına yardım edecektir.

4. Ter Dışarı

Koşmak , yürümek ve çeşitli egzersizler yapmak vücudumuza gerekli olan kan dolaşımını sağlamak sonrasında cildimizin parladığının ilanını sağlayacaktır.

5. Güzellik ve Uyku

Günde en az 8 saatlik uyku ile birlikte uyumadan önce cildimize süreceğimiz bal cildimizin kadife gibi yumuşacak olmasını sağlayacaktır.

6. Su Kurtatır

Günde en az 8 bardak su tüketmemiz cildimiz için büyük fayda sağlar. Salatalık, greyfurt ve portakal gibi su bakımından zengin meyvelerle beslenmekte yararlı olacaktır. Su tüketirken kullanacağımız şişenin renginin mavi olması serinlik etkisi yaratacağından tavsiye edilmektedir.

7. Elveda Akne

Günde 3 defa ılık suyla yüzümüzü yıkamak ve dairesel şekilde masajlar yapmak aknelere veda etmemiz için en önemli faktörlerdendir.

8. Sağlıklı Alışkanlıklar

Stresi azaltarak cildimizin gençleşmesini sağlayabiliriz. 10 yaş daha genç görünmenin bedeli sadece gülümsemeyi ve tebessümü alışkanlık haline getirebilmek.
Kaynakça:
http://food.ndtv.com/beauty/face-care-tips-10-dos-and-donts-to-get-beautiful-skin-naturally-1217782

Yazar:BaŞak Yoktan

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku