Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Elektronik Sigara Kullanımı Sigara Kullanmayı Tetikler Mi?

0 553

Elektronik Sigara Kullanımı Sigara Kullanmayı Tetikler Mi?Sigara kullanımı kişilerin özgür iradesine bağlı gerçekleşen bir olaydır. İnsanlar sigara kullanmaya başladıktan sonra bağımlı olmakta ve uzun yıllar bu ürünleri kullanmaktadır. Sigaranın içerdiği farklı maddeler bağımlılığa sebep oluyor. Fakat elektronik sigarada bu tarz zararlı maddeler bulunmuyor. İnsanlar arasında genel olarak var olan düşünce elektronik sigaranın normal tütün ürünlerini kullanmaya sebep olduğudur. Fakat bu bilgi aslında doğru değildir. Elektronik sigara herhangi bir şekilde insanların sigara kullanmasına sebep olmuyor. Genel olarak bu ürünleri tercih edenler sigara kullanan kişiler olduğu için, alışkanlık kazandırmaktan ziyade tütün tüketimini bırakmayı sağlıyor. Bu yol ile sağlıklı vücutlara kavuşmak mümkün olacaktır. Farklı birçok elektronik sigara türü içerisinden doğrusunu seçerek yüksek oradan fayda sağlayabilirsiniz.

Bu Konuda Yapılan Geniş Araştırmalar Mevcut

İnsanlar elektronik sigara türlerinin normal sigara kullanımını tetiklediğini söylese de yapılan araştırmalar bunun aksini kanıtlıyor. Yapılan birçok araştırma mevcuttur. Bu araştırmalar genel olarak hiç sigara kullanmamış bireyler üzerinde yapılıyor. Bu bireylerin elektronik sigara kullanması sağlanıyor. Belirli süreler boyunca bu kullanımın devam etmesi ve izlenmesi gerçekleştirilmektedir. Sonrasında ise tütün ürünlerine yönelim oranları incelenmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda yönelim yapan bireyler çok çok düşük seviyeler kalmıştır. Bu da elektronik sigara coil kullanımının, tütün ürünlerine başlamayı tetikleyici bir etkisinin olmadığını gösteriyor.

Elektronik Sigara Tütün Ürünleri Kullanımı Azaltır

Tütün ürünlerinin kullanılmasından ziyade elektronik sigaralar ile normal şartlar altında tütün ürünleri tüketenler bu alışkanlıklarından vazgeçebilir. Bağımlı olan çoğu insan dumandan kaynaklı olarak bu ürünleri kullanıyor. Dumanın verdiği hissi yaşamak sigara tüketenlerin çok fazla önem verdiği bir konudur. Bu yüzden sigara bırakmak için hap kullanan veya farklı ürünler tüketenler büyük sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunları aşmak ise elektronik sigara ile mümkün oluyor. Farklı birçok elektronik sigara türü içerisinden doğru seçim yapılırsa ilerleyen dönemlerde sigarayı tamamen bırakmak mümkün olabilir. Aynı zamanda elektronik sigaralar pratiktir. Alınan E sigara likit ürünleri ile aynı elektronik sigarayı uzun süre kullanmak mümkün olacaktır. Bu yol ile maddi kazanç da elde edilebilir. Tüm ürünleri incelemek ve detaylı bilgi almak için smokturkey.net adresini inceleyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku