Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Ev Dekorasyonu için Püf Noktaları

1 373

Evler, küçük ve pratik yöntemlerle daha göz alıcı ve şık görünebilir. Ev dekorasyonuna dikkat etmek, bir evi hem şık,hem konforlu bir hale getirebiliyor. Bunun için ev dekorasyonu için püf noktalar bulunmaktadır.

Renk seçimi: Bu yıl 2016 yılının en gözde renkleri; pastel renkleri, pembe, mavi, yeşil, açık bej, çok parlak kırmızılar gibi renkler oluyor. Bu renklerin yanında, kendi tarzınızı yansıtacağınızı düşünürsek, bunlara ilaveten kendi sevdiğiniz renklerin yanında bu renkleri kullanabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu için Püf NoktalarıÖlçümler yapın: Evlerinize dekorasyon yapmadan önce, odalarınız hakkında çizim yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Hayalinizdeki dekorasyon için neyin nereye konulacağına karar vererek, kısaca çizim yapmak size zaman kazandıracaktır. Özellikle bunun için öncelikle; odanın durumunu göz önüne almak gerekir. Odaların büyüklüğü ve küçüklüğü dekorasyon yapmadan önce önemli bir husus olarak karşımıza çıkacaktır. Aynı zamanda seçeceğiniz mobilyaların, odanıza ne büyük ve kaba, ne de küçük gelmemesi gerekiyor. Bu yüzden seçeceğiniz mobilyaları odanızın boyutunu göz önüne alarak seçmelisiniz.

Kalabalığa son verin: Küçük odalarda çok fazla eşya kullanılması mekanı daha da küçük hale getirebiliyor. Bu durum büyük odalarda da geçerli. Mümkün olduğunca eşya kalabalığından kurtulmalı, ve odalarınızda ferahlık oluşturmalısınız. Böylece daha geniş bir alan ve ferah bir görüntü elde edeceksiniz.

Aksesuarlarla hareket katın: Aşırıya kaçmadan kullandığınız aksesuarlar ortamı hareketlendirirken, evinize şık bir görüntü katmanızı sağlayacak. Boğucu ve sık kullanılan duvar aksesuarları yerine, canlı renklerde birkaç duvar aksesuarı kullanabilirsiniz. Özellikle mavi ve pembe renklerinin her tonunun moda olduğunu bildiğimiz bu günlerde, odanıza bu renklerle hareket sağlayabilirsiniz.

Halı ve perde uyumu: Odalarınızda çok zıt renkleri bir arada kullanmamanız gerekir. Örneğin; zıt renklerdeki halılar ve perdeler, odanın şıklığını bozacak detaylardan biridir. Hem halınız hem perdeniz aynı renkte olmalı. Bu renkleri pastel renklerde seçiyorsanız, diğer aksesuarları uyumlu ve canlı renkte seçerek odaya renk vermeyi denemelisiniz. Ev dekorasyonu renk karmaşası olmadan yapılmalıdır.

Yazar:Cansu Kutlu

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Posterler diyor

    Tabi ki Poster :) Evin havasını değiştiriyor direkt.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku