Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Google Adwords Nedir, Google’da İlk Sayfaya Nasıl Çıkılır?

0 445

Google Adwords hizmeti Google tarafından sunulan bir hizmettir. Bu hizmet kullanıcılarına, internet üzerinde etkin bir şekilde yer almaları için olanak sağlar. İnsanların en çok vakit geçirdiği şeyler arasında internet gelmektedir. Bu ise internet ortamının çok büyük bir reklam alanı olmasını sağlar. Özellikle bireyler ve kurumlar isimlerini bu şekilde etkili olarak duyurabilirler.

Google Adwords Nedir, Google'da İlk Sayfaya Nasıl Çıkılır?Buna yönelik oluşturulan hizmetler Google Adwords nedir ve ne için kullanılır sorularının cevabını vermektedir. Günümüzde Google en çok ziyaret edilen sitelerin başını çeker. Onun bu yapısı ise reklam verenlerin dikkatini çeken şeylerden biridir. Bu yüzden günümüzde pek çok kişi reklam vermek için Google Adwords hizmetini kullanmaktan yanadır. Reklam veren kişiler bu hizmeti kullanarak reklamlarının Google sayfalarında en üst sıralarda gösterilmesini sağlarlar. Ayrıca aranan anahtar kelimeler sonuçlar sayfasında gözükür. Bu şekilde sayfanın yanında, altında yer alabilirler. Bunun için ise reklam verenin başlık, metin, URL olarak plan yapması ve bütçesini belirlemesi yeterli olacaktır. Bu şekilde oluşturulan reklam sonrası, reklam verenler istedikleri bölgeye ve ülkeye göre bu reklamların gösterilmesini ayarlayabilirler. Ayrıca reklamın hedef kitlesi, yaşı vs. gibi etkenlerde bu şekilde seçilebilecek şeyler arasındadır.

Bu hizmetin alınması bu şekilde mümkün olmaktadır. Günümüzde Google gelirlerinin yaklaşık %90’ını reklamlardan oluşturmaktadır. En çok kullanılan arama motoru olan Google, bu şekilde Google Adwords ile para kazanma yollarını açmış durumdadır.

Adwords’ta Anahtar Kelimeler Nasıl Belirlenir ?

Bilişim alanında ön plana çıkan sitelerinize reklam almaya karar verdikten sonra sizleri birçok sorumluluk beklemektedir. Adwords’ta anahtar kelimeler nasıl belirlenir diyorsanız aşağıda yer alan bilgileri okumak sizlere yararlı olacaktır. Hem sitenizde olan insanlara güvenli ve kaliteli alan sunabilir hem de kazancınızı iki veya üç katına kadar çıkarabilirsiniz.

Yazacağınız veya Yayınlayacağınız Reklam Hakkında Araştırma:

Sitenizde bulundurmaya karar verdiğiniz reklamlar, yazılar hakkında genel bir araştırma yapabilirsiniz. İnsanların reklamı ve konuyu bulmak için hangi kelimeleri tercih ettiğini öğrenmek sizlere ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.

Sade ve Kısa Anahtar Seçimi:

Anahtar seçerken mutlaka doğru ve süslenmemiş anahtarları seçmelisiniz. Çok dikkat edilmese de ciddi anlamda önemsenmesi gereken bir alandır. Uzun ve süslü anahtarlar genel olarak Google tarafından pek tercih edilmemektedir.

Adwords Reklam Anahtarlarını İnceleyin

Sistemin kendi içerisinde yer alan verileri inceleyerek en çok aranan kelimeleri ve en çok merak edilen şeyleri gözlemleyerek anahtar seçimi yapabilirsiniz. Yararlı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Adwords Kampanya ve Fırsatlar:

Sitenizde Adwords reklamları alanında kampanya yönetiyorsanız bununla ilgili araştırmalar yaparak yayınlayacağınız reklam hakkında doğru anahtarları seçebilirsiniz. Bu alan içerisinde bilgi ve araştırmanın ciddi önem taşıdığını unutmamalısınız.

Google Adwords Nedir, Google'da İlk Sayfaya Nasıl Çıkılır?Yine Adwords tekniği ile Google’da ilk sayfada çıkmak amaçlanır. Dünya’nın ve ülkemizin arama motorları alanında kullanmış olduğu Google’da 1. sayfaya çıkma işlemi için reklam sizlere yardımcı olacaktır. Yayınladığınız bir reklamın bile sizleri birçok kişinin ön plana çıkarması kesinlikle mümkündür. Belki önemsiz gelebilir birçoğunuz için fakat reklamlar alanında günümüzde birçok site kendini ön plana çıkarmış ve hala sahip olduğu sıralama içerisinde yer almaktadır.

Anahtar Seçimi:

Google sıralaması alanında reklamlar ile ön plana çıkmak için anahtar seçimleriniz fazlasıyla önemli bir konudur. Seçeceğiniz anahtarlar sizlerin sitelerine binlerce kişinin ulaşmasını sağlayacaktır. Günümüzde doğru ve kaliteli anahtar seçimi yapan insanlar sıralamada ciddi ilerleme kaydetmiştir.

Güvenilir ve Kaliteli Site Yapısı:

Sitelerinizin reklamlar ile sıralamada yer alması için güvenilir bir alan oluşturmanız gerekmektedir. Google Adwords kuralları alanında güvenlik ve kalite önemlidir. Bu nedenle de tercih ettiğiniz sitelerde mutlaka yazılımların ve güncellemelerin iyi olması gerekmektedir.

Tıklanma ve Günlük Ziyaretçi Oranı:

Reklam yayınlamaya başladıktan sonra sitelerinizde ciddi tıklanmalar oluyor ve ziyaretçi oranınızda artışlar ortaya çıkıyorsa daha da ilerleyeceksiniz. İlk başlarda anlık gibi gelse de insanlar tıklamaya başladıkça birinci sırayı bile alabilirsiniz.

Yazar:Cansu Kutlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku