Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Göz Altı Torbalarını Yok Etmek için 3 Farklı Kür

0 9

Her kadın her yaşta ayrı bir güzelliğe sahip olsa da, daha genç bir görünüm ve ilerleyen yaşında etkisi ile oluşan izlerden kurtulmak, pek çok kadının isteğidir. Teknolojinin her alanda geliştiği günümüzde estetik alanında da oldukça kalıcı ve aynı zamanda da etkili gelişmeler görülmektedir. Ancak tüm bu gelişmelere rağmen doğal yöntemlerden vazgeçmeyenler için de farklı bitkisel çözüm yolları sunulmaktadır. Ellerimiz, yüzümüz ve problemli olan tüm bölgelerimiz için uygulanabilecek doğal yöntemler ile daha genç ve parlak bir cilde sahip olmak mümkündür. İnsan vücudu için faydaları her geçen gün fark edilen bitkiler ve meyveler ile şeker rahatsızlığından kansere, kansızlıktan kolesterole kadar pek çok hastalığa çözüm olarak kullanılan bu faydalı bitkilerin cilt üzerinde de oldukça ciddi derecede olumlu etkileri bulunmaktadır.

Son dönemlerde insanlar, İstanbul ve tüm ülkemizde pahalı kozmetikleri kullanmak yerine doğal ve bitkisel yöntemlerle sorunlarına çözümler arıyorlar. Hemen hemen herkes bu pratik, etkili ve aynı zamanda da hızlı olan doğal güzelliğe ulaşmaya çalışıyor. Bitkisel yöntemlerin uygulanmasındaki kolaylıkta tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Doğal ve bitkisel yöntemleri uygulayarak ilerleyen yaşla beraber yüzümüzde oluşan mimik belirtilerinden kurtulabilirsiniz. Yazımıza pek çok bayanın en büyük sıkıntılarından biri olan göz altı torbalarını yok etmek için 3 kür ile devam edelim.

Çilek: Göz altı torbalarının hoş olmayan görüntüsünü hafifleterek daha iyi ve güzel bir görüntüye sahip olmanın yolu hepimizin severek tükettiği çilekte gizlidir. Çileği dilimledikten sonra bu dilimleri göz altına koyarak yaklaşık 10 dakika beklemek, göz altı torbalarının hafiflemesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Bu işlemi haftada en az bir ya da iki defa tekrarladığınızda zaman içerisinde göz altı torbalarınızın kaybolduğunu göreceksiniz.

Çay poşetleri ve zeytinyağı: En fazla bilinen yöntemler arasında bulunan çay poşetlerinin zeytinyağıyla kullanılması da göz altı torbalarının giderilmesinde büyük etkiye sahiptir. Çay demlendikten sonra çıkarılarak buzdolabına koyulur. Soğumuş olan çay poşetleri daha önceden zeytinyağı ile silinmiş olan göz altına yerleştirilir. Çayın içerisinde bulunan bazı maddelerin de etkisihylee bir süre sonra göz altı torbalarının inmeye başladığı görülür.

Kahve telvesi: Selülit ve çatlakların giderilmesinde de kullanılan kahve telvesi göz altı morluklarının toparlanmasında ve renginin açılmasında da oldukça etkilidir. Kahveyi içtikten sonra kalan telveyi göz altınıza sürerek bir süre bekleyin. Sonrasında göz altı torbalarınız inerken morlukların da geçtiğini göreceksiniz.

Yazar:Alper Kumbaracı

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.