Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Hydrafacial ile Tertemiz ve Pürüzsüz bir Cilt

0 518

Pürüzsüz, tertemiz ve ışıldayan bir cilde sahip olmak her yaştan kadın ve erkeğin isteğidir. Cilt bakımı yüzyıllardır farklı yöntemlerle denenerek süregelen bir ritüel olmuştur. Cilt bakımı yöntemleri günümüzde oldukça çeşitlidir. Fakat her bakım yöntemi istenen etkiyi sağlayamamaktadır. Hatta bazen cilt yapısına uygun olmayan bakım yöntemi uygulandığında cildin yapısı bozulabilmektedir. Kişiden kişiye değişen cilt yapılarından ötürü, kişiye uygun cilt bakımı yöntemini anlayabilmek için cilt tipi bir uzman tarafından belirlenmeli ve uygun bakım yöntemi oluşturulmadır. Yüz temizleme ve nemlendirme ürünleri ile günlük olarak yapılan cilt bakımının yanı sıra, cildin derinlerinde biriken lezyonları temizlemek, ölü deriden arındırmak, gözenekleri küçültmek için belirli aralıklarla güzellik merkezlerinde uygulanan profesyonel bakım yaptırmak da temiz ve sağlıklı bir cilt için şarttır.

Profesyonel güzellik merkezlerinde birçok farklı cilt bakımı tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Uzun yıllardır kadınların vazgeçilmesi olan güzellik merkezleri, yıllar geçtikçe gelişen yeni teknolojiler sayesinde bakım yöntemlerini güncellemektedirler. Günümüzde ise en bilinen, gelişmiş ve tercih edilen cilt bakım yöntemi ise hydrafacial cilt bakım yöntemidir. Hydrafacial cilt bakım yöntemi sayesinde cildiniz kir ve ölü deriden kurtulur, sağlıklı ve ışıldayan bir görünüm kazanır. Düzenli yaptırıldığında cildi sıkılaştırır ve erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Düzenli yaptırdığınız hydrafacial cilt bakımı sayesinde yıllara güzelliğinizle meydan okuyabilirsiniz.

Hydrafacial ile Tertemiz ve Pürüzsüz bir Cilt

Hydrafacial Nasıl Uygulanır

Hydrafacial tedavisi yaptırmaya karar verdiğinizde, canınız acıyacak diye korkmanıza hiç gerek yoktur. Bu tedavi süresince herhangi acı ve ağrı hissetmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Son derece basit şekilde uygulanan tedavinin ardından yenilenmiş cildinizle gayet memnun şekilde günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Öncelikle cilt yapınıza uygun bir solüsyon uygulanarak gözenekler yumuşatılır ve cilt tedaviye hazırlanır. Daha sonrasında vakum yöntemi ile cildiniz kirlerden arındırılır. İkinci aşamada ise farklı bir solüsyon uygulanarak cilt tipine özel problemlerin giderilmesine yardımcı olunur.

Radyo frekans başlığı ile solüsyon cilde uygulanmaktadır. Bu uygulama sayesinde cilt onarılır, yenilenir ve nemlendirilir. Uygulanan kolajen tedavisi ile cilt içerisine nüfus eden çeşitli maddeler cilde taze bir görünüm kazandırır. Soğutucu başlık uygulanarak solüsyonlar cilde hapsedilir. Ve son olarak LED terapisi uygulanarak işlem sonlandırılır. Hydrafacial yapan yerler ile İlk seanstan itibaren gözle görülür bir fark yaratacak olan bu yöntem, bakım amacı ile uygulanıyorsa ayda bir, tedavi amacı ile uygulanıyor ise birer haftalık aralıklarla 4 il 6 seans aralıklı kür olarak uygulanabilmektedir.

Hydrafacial Kimlere Uygulanabilir

Cilt bakımı söz konusu olduğunda bireylerin dikkat etmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Öncelikle temiz bir cildi sahip olmanın yolu, bir kerelik tedavilerdendeğil her daim cilt sağlığı için gerekli olan davranışları sergilemekten geçmektedir. Sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olmak için, her zaman sağlıklı beslenmelisiniz. Bolca su içmelisiniz. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için düzenli olarak güneş kremi kullanmalısınız. Sigara, alkol gibi toksik etkilere sahip zararlı alışkanlıklardan uzak durmalısınız. Günlük olarak cildi temizlemeli ve nemlendirmeli, haftada bir kere ölü deriden kurtulmanızı sağlayacak peeling veya maske tedavisi uygulamalısınız. Bu alışkanlıklara sahip olduktan sonra ayda bir defa güzellik merkezinde bir uzman tarafından uygulanacak olan hydrafacial tedavisi, cildinizde mucizeler yaratacak ve bir ömür boyu ışıldayan bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Hydrafacial leke tedavisi için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Uzman görüşü dahilinde herkese uygulanabilmektedir. Dört mevsim uygulamaya uygundur. Tek bir seans yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Bu sebeple oldukça pratiktir ve fazla vaktinizi almaz. Tek dikkat etmeniz gereken işlemin yapıldığı gün yüzünüzün su ile temasından kaçınmanızdır. Sonrasında herhangi bir iyileşme süreci bulunmadığı için günlük hayatınıza dönüp, dilediğiniz aktiviteleri yerine getirebilirsiniz.

Hydrafacial ile Tertemiz ve Pürüzsüz bir Cilt

Hydrafacial Faydaları

Bu uygulama sayesinde;

  • Gözle görünür oranda kahverengi güneş lekelerinin azalımı gerçekleşir.
  • Erken yaşlanma belirtisi olan göz ve ağız çevresindeki kırışıklıklar giderilir.
  • Cildiniz elastikiyet kazanır ve sıkılaşır.
  • Cilt tonunuz eşitlenir ve cilt makyajı yapma gerekliliğiniz azalır.
  • Cildiniz kendinden nem kazanır ve güzelleşir.
  • Gözenekleriniz sıkılaşır.
  • Cilt yapınız asla zarar görmez ve doğal yapısını korur.

Hydrafacial uygulaması yaptırırken herhangi bir yan etkiden çekinmenize gerek yoktur. Uygulaması oldukça basit olan bu cilt bakım yöntemi ile nemlenmiş ve yumuşacık bir cildin tadını çıkaracaksınız.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku