Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

İskoçya’daki Harry Potter Temalı Ev

0 373

İskoçya'daki Harry Potter Temalı EvKabul edelim, Hogwarts kabul mektubunu hiçbir zaman alamayabiliriz. Ancak bu, Harry Potter deneyimine sahip olamayacağımız anlamına gelmiyor. Hayır, sadece Londra’daki Warner Bros. Stüdyosunda filme dair sahne ve setleri görmekten söz etmiyoruz. Aslında Harry Potter’ın büyülü dünyasında yaşamaktan bahsediyoruz, gerçekten çocukluğumuzdan beri hayranı olduğumuz büyülü dünyayı yaşıyoruz.Harry Potter hayranları, ya da dünya geneli tabir ile Potterhead’ler için İskoçya’nın Edinburgh şehrinin kalbinde Harry Potter temalı bir ev bulunmaktadır. Tatilinizi bu evde geçirebilirsiniz.
Potterhead olan Yue Gao tarafından tasarlanan ve sahibi olduğu lüks Canongate Evi, Edinburgh, İskoçya’da yer almakta olup bir Gryffindor koğuşu gibi dekore edilmiş bir ana yatak odası içermektedir. Bu yatak odasında, üzerinde kayan mum yanılsamalarının olduğu dört direkli bir yatak, altın yaldızlı aynalar, eski kitaplar, Gryffindor altın ve kırmızı dekora ve çeşitli Harry Potter temalı klasik biblolar bulunmaktadır.

Evin sahibi Yue Gao, birçoğu Harry Potter kitabının arkasındaki beyin olan yazar J. K. Rowling’e ait çeşitli nesneleri çok dikkatli bir şekilde toplayarak bu odada sergilemektedir.

Yue Gao yaptığı basın açıklamasında J. K. Rowling’e ait bir masanın olduğunu söylemiştir. Evin restorasyonu yapan kişinin oğlu ile J. K. Rowling’in kızı aynı okula giderken ve aynı sınıftayken onu elde ettiğini açıklamıştır. Ayrıca Yue Gao, evin son halinin filmin ucuz bir kopyası olmadığını, bir Harry Potter hayranı olarak kalbini ortaya koyduğunu ve rüyalarını gerçekleştirdiğini söylemiştir.

İskoçya'daki Harry Potter Temalı EvAncak hepsi bu kadar değil. Muhteşem bir yatak odasının yanı sıra, daire, ayrıca Harry Potter temalı çatal bıçak takımına sahip tamamen işlevsel bir mutfağa sahiptir. Ayrıca, Hogwarts Express’ten gelen bir arabaya benzeyen daha küçük bir yatak odasına ve Gryffindor’un ortak yaşam odası gibi modellenmiş bir yaşam alanı da bulunmaktadır. Dairedeki her kapı, Hogwarts’ın her bir evinin onuruna boyanmış.

Harry Potter hayranları, sihirbazlık merakı olanlar bu evde kalmaktan oldukça mutlu olacaklardır. Bu hayalinizi geceliği 150 Euro’dan başlayan fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynakça:
http://traveltriangle.com/blog/harry-potter-themed-apartment-in-scotland/
http://www.canongateluxuryapartment.co.uk/en-GB/homepage

Yazar:Bekir Afşar

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku