Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Jamie Vardy Kimdir? Yaşam Şekli ve Başarıları

0 779

Jamie Vardy Kimdir? Yaşam Şekli ve BaşarılarıJamie Vardy, Leicester City’de İngiliz Premier Ligi’nde forma giyen İngiliz futbolcudur. Ayrıca İngiliz milli futbol takımının önemli bir üyesidir. Vardy okul günlerinde futbol oynamaya başladı ve ilk büyük takımı Stocksbridge Park Steels idi. 2007 yılında ilk kez takım için oynama fırsatı buldu ve herkesi muhteşem yetenekleri ve inanılmaz bir çarpıcı yeteneği ile etkiledi. Daha sonra FC Halifax Town takımının Kuzey Premier Ligi’nde oynadı ve ilk sezonunda 25 gol attı ve 2010 yılında ‘Yılın Oyuncu Tarafından Oynatıcısı’ ödülüne layık görüldü. 2012 yılında Leicester City tarafından satın alındı. Takımının 2014’te bir kupa kazanmasına yardımcı oldu ve bir sonraki sezonda, 11 ardışık maçta gol attı, Kendini ‘Sezonun Birinci Ligi Oyuncusu’ ve ‘Yılın FWA Futbolcusu’ yapmayı başardı. 2015 yılına gelindiğinde, uluslararası çıkışını çoktan yapmış ve şu anda milli futbol takımının hayat çizgileri arasında yer almıştır.

Jamie Vardy, 11 Ocak 1987’de Sheffield, İngiltere’de daha alt orta sınıf bir ailede doğdu. Ailesi uzun bir süre boyunca yoksullukla mücadele etti. Babası bir vinç şoförü iken, annesi bir firmada sekreter olarak çalıştı.

Jamie akademik kariyerinde özellikle iyi değildi ve zamanının çoğunu futbol oynamakla geçirdi. 16 yaşına geldiğinde, yerel futbol takımları için oynamayı umuyordu. Yerel takımın bir parçası olmak istiyordu, Sheffield Wednesday tarafından yeterince iyi olmadığı için reddedildi. Bundan bir süre sonra Jamie kalbindeki sesi değiştirdi ve futbolcu olmanın hayallerini bırakmaya karar verdi.

Ayrıca, ebeveynleri düzenli olarak kendi evlerinde yaşamak için Jamie’yi evden çıkarmışlardı. Daha sonra faturalarını ödemek için tuhaf işler almaya başladı ve zaman geçirdiğinde futbol becerilerini pratik yapmaya devam etti. Stockbridge Park tarafından çekildiği gibi zor işi galip geldi. Haftada 30 pounddan az kazanıyordu ama bir futbol takımında olmak için kendini kutsanmış gibi hissetti.

Jamie Vardy Kimdir? Yaşam Şekli ve BaşarılarıPerformansı verimli antrenman altında gelişti ve 3 yıl geçirdikten sonra her standardın mucizevi bir performansı olan 66 golün ardından büyük takımların dikkatini çekti. Ağustos 2010’da Jamie, Halifax için ilk çıkışını yaptı ve takımı için kazanan golü attı. Kalan maçlardaki performansı ona birkaç ödül kazandırdı ve onu takımın harika çocuğu yaptı. İlk büyük sezonunda 25 gol atmak küçük bir başarı değildi ve bu da onu Oyuncu’nun Yılın Oyuncu Ödülüne götürdü.

Popülerliği arttıkça, bazı büyük takımlar da Jamie’yi yanlarına almak istedi ve sonunda 2011’de Conference Premier’in takımının Fleetwood kasabasına gitti. Takımın ilk sezonunda bir başka Yılın Oyuncusu ödülüne layık görüldü. Daha sonra ekibini kurulduğu günden bu yana ilk kez bir galibiyete götürdü. Bundan sonra Jamie’yi hiçbirşey durduramadı ve İngiliz Premier Ligi’nde oynamak için Leicester City ile sözleşme imzaladı.

Anlaşma Mayıs 2012’de açıklandı ve Jamie, kulüple üç yıllık bir sözleşme imzaladı. Ancak, ilk sezonu harika değildi ve Jamie sezon boyunca kötü formda mücadele etti.

Daha sonra antrenörü ile çok çalıştı ve gelecek sezonda her zamankinden daha güçlü geldi. Leicester, bir sonraki sezonun başından itibaren masanın üstünde sona erdi. Jamie birkaç gol attı ve takımına şampiyonluk kazandırdı. Jamie 16 gol attı ve takımdaki yerini yeniden teyit etti. Ayrıca sezonun sonuna kadar ‘Yılın Oyuncusu’ seçildi. 2014’ün ilk Premier Ligi maçında oynamasıyla birlikte 2014 büyük bir yıldı. Sakatlanmalardan dolayı iki maç kaçırdıktan sonra Arsenal’e karşı ilk çıkışını yaptı ve oyunu değiştirmek için gol attı. Bir kez daha Ayın Oyuncusu ödülünü Nisan ayında aldı.

Jamie Vardy Kimdir? Yaşam Şekli ve BaşarılarıOnun heyecan verici performansı, 2015’te 11 ardışık maçta gol atmasıyla devam etti ve bu da ona Ekim ve Kasım aylarında Ayın Birinci Ligi Oyuncusu ödülünü kazandırdı. 2015’te milli takım için oynamaya çağrıldı ve ilk kez Dublin’de İrlanda Cumhuriyeti’ne karşı dostluk maçı yaptı. İlginç bir şekilde, ekibin kaptanı Wayne Rooney ile bir anlaşmazlık yaşadığı söylendi, ancak söylentiler hem oyuncular hem de yöneticileri tarafından reddedildi.

2016 yılının başında, Premier Ligi’nde oynayan en iyi oyunculardan biri olarak, yöneticisi Claudio Ranieri’nin paha biçilmez olarak nitelendirilmesiyle karşılandı. Ekibi daha sonra tarihte ilk kez UEFA Şampiyonlar Ligi için kaliteli bir takım oldu.

Sezonun sonunda ‘Yılın FWA Oyuncusu’ seçildi ve Barclay’ın ‘Premier Ligi Oyuncusu’ ödülünü kazandı. Haziran 2016’da Arsenal, kendisine satın almaya hevesli olduğu için ona rekor bir fiyat teklif etti. Ama Leicester daha da iyi bir fiyat sunarak onu korudu. Bu Jamie’nin Leicester’la kalmasına sebep oldu.

Leicester için oynamaya devam etti ve Şubat 2017’de Sevilla FC’ye karşı ilk UEFA Şampiyonası Ligi golünü attı. Jamie Vardy, bir gece kulübü tanıtım etkinliğinde çalışırken Rebekah Nicholson’la tanıştı. İkili hemen çıkmaya başladı ve Mayıs 2016’da evlendi.

Düğün, Jamie ve ailesi arasındaki süren ihtilafı açığa vurduğu için biraz tartışmalı hale geldi. Jamie, ailesini düğün için davet etmedi ve bunu sorduğunda cevap vermedi. Annesi daha sonra gazetecilere aylarca ailesiyle görüşme yapmadığını söyledi.

Kasım 2015’te Jamie, tomurcuklanan futbolculara ve futbol becerilerini geliştirmek isteyenlere yardımcı olmak için V9 Academy’yi başlattı. 2016 yılında, Jamie’nin hayatına dayanan bir senaryo, bir filme alınmaya hazırdı. Projenin çok yakında zemine gitmesi bekleniyor.

2015 yılında Jamie bir videoda görüntülendiğinde, bir Doğu Asya erkeğine “Japon” diyerek rezervasyon yaptırdı. Bu onun ekibi ile iyi gitmedi ve para cezasına çarptırıldı ve bir eğitim kursuna katılmak zorunda kaldı. Jamie daha sonra bunun ‘pişmanlık hatası’ olduğunu söyleyerek özür dilemiştir.

Bilinen diğer isimleri: Jamie Richard Vardy, Jamie Richard Gill

Doğum Tarihi:11 Ocak 1987

Yaş: 31

Boyu: 1.79 M

Doğum Yeri: Sheffield, United Kingdom

Babası: Richard Gill

Annesi: Lisa Vardy

Eşi: Rebekah Vardy

Çocukları: Ella Vardy, Sofya Vardy

Yazar: Osman Uçar

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.