Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Windows Live Messenger 9.0 ile Yepyeni Özellikler(Türkçe)

2 202

windows-live-messenger-9.jpgWindows Live Messenger çıktığı günden itibaren bütün dünya ile birlikte ülkemizde de büyük ilgiyle kullanılmaya başlandı. Hayatımıza o kadar yerleşti ki, artık birçok kişi ile görüşmemizi hatta önemli işlerimizi bile msn aracılığıyla yapmaya başladık. Messenger önceleri offline mesajlaşmayı desteklemiyordu ve icq’da olan bu özelliğin eksikliği büyük ölçüde hissediliyordu. Daha sonraki versiyonlarında messenger da bu özelliği kazandı ve icq’nün pabucu neredeyse tamamen dama atılmış oldu.

Peki messenger sürekli türevlerindeki özellikleri klonlayarak mı ilerledi? Tabiki hayır. Zaman geçtikçe sürekli güncellendi ve rakiplerinde olmayan özellikleri de bünyesine katarak vazgeçilmez bir program haline geldi. Uzun süredir en güncel versiyon olarak messenger 8.5 kullanılıyordu. Şu an beta aşamasında olan 9.0 ise, yakında resmi olarak da kullanıcılarla buluşacak.

Live Messenger 9’un Özellikleri:

  • Birden fazla yerden aynı anda hesabınıza bağlanabilme. Yani 2 ayrı bilgisayardan aynı anda msn’e login olabilme özelliği geldi.
  • Kişiye özel atanabilen sesler. Yani dilerseniz kendinizin oluşturabileceği, dilerseniz bir müzik parçasından alıntı veya hazır seslerden kullanarak, arkadaşlarınızın online olma veya mesaj seslerini özelleştirebiliyorsunuz. Mesela A şahsı online olduğunda kısa bir aşk şarkısı ile size bildirilebiliyor.
  • Fotoğraf alanınızda hareketli GIF animasyonları kullanabilme.
  • Kişisel ileti alanına sesli imza ve tıklanabilir link koyabilme.
  • Spam yapan kullanıcıları rapor edebilme.
  • Gelişmiş ebeveyn koruması ile, kullanımın kısıtlanabilmesi ve gelişmiş filtreleme.

Türkçeleştirmek için yapmanız gerekenler:
İndirdiğiniz rar dosyasındaki, sglang9.0.1407.1107.dll dosyasını program files içindeki Wndows Live/Messenger klasörüne atın. Değiştirilsin mi? sorusuna evet deyin.

Not: Bunları yaparken msn in system traydaki simgesine sağ tıklayıp kapat deyin.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.