Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Masaüstü Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Gönderme Yöntemi

0 207

Gerek kişisel kullanım için gerekse kurumsal kullanım için sosyal medya önemli bir pazarlama aracıdır. Bu araçların en önemlilerinden biri de hemen hemen herkesin mobil cihazında bulunan İnstagram’dır. Genel olarak görsel paylaşımı ve etkileşimi sağlayan bu Masaüstü Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Gönderme Yöntemiuygulama aslında kullanmak isteyenler için de muhteşem bir pazarlama aracıdır. Ancak Instagram bir mobil uygulama olduğu için kişisel paylaşım dışında iş konularında bazı özellikleri desteklemediğini düşünebilirsiniz. Kullanımının zor olacağını düşündüren bazı ufak sorunları var diyebilirsiniz. Bu sorunlardan biri ise masaüstü bilgisayardan Instagram’a fotoğraf gönderme özelliğinin olmamasıdır. Birçok kullanıcı bu özellik nedeni ile sadece mobil cihazlar üzerinden gönderim yapılabildiğini düşünmektedir. Oysa gerçekte ise bilinmeyen bir nokta vardır. İsterseniz masa üstü bilgisayarınızdan da Instagram postu gönderebilirsiniz.

Öncelikle Instagram Hesabı Açın

Eğer yeni bir kullanıcı iseniz ilk olarak Instagram.com adresine gidip hesap açmalısınız. Bunun için aktif şekilde kullandığınız bir e-mail adresi gereklidir. Eğer telefon numarası eklemek isterseniz (ki uzmanların çoğu eklenmesini önermektedir) aktif bir mobil numara gereklidir. Bunlar dışında bir kullanıcı adı ve diğer kişisel bilgileriniz ile instagram hesabınızı açabilirsiniz. Sonrasında ise profil düzenle kısmından sizi ifade eden bir görsel eklemeniz gereklidir. Bununla beraber profilinize boş kalan diğer alanları da doldurmanız aktif bir profil sahibi olmanıza katkı sağlayacaktır. Son aşamada ise öneriler kısmına gelip ilginizi çeken kişi veya markaları takip edebilirsiniz. Bununla beraber posta kutunuza göz atmayı ihmal etmeyin. İnstagram size onay e-maili gönderecektir.

Masaüstü Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Gönderme İşlemi

Masaüstü bilgisayardan Instagram’a fotoğraf gönderme işlemi oldukça basittir. Bunun için yapmanız gereken bilgisayarınızın tarayıcını açıp instagram hesabınıza giriş yapmaktır. Giriş işleminden sonra profil sayfanıza gelin. Daha sonra mousenin sağ tuşuna tıklayın. Açılan menü üzerinde “incele” kısmını bulup tıklayın. Ekranınızda bir panel daha açılacaktır. Açılan ve kodların görüldüğü sayfanın üst kısmında yani “elements” yazısının solunda bir mobil cihaz simgesi göreceksiniz. O simgeye tıklayın. Devamında ise profil sayfanıza gelin ve F5 tuşuna basın. Sayfa yenilendiği zaman Instagram hesabınızı masaüstü bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Bu uygulama Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar içindir. Diğer işletim sistemlerinde de aynı yöntem kullanılarak gerekli aksiyonları yerine getirmek mümkündür.

Safari’de İnstagram’a Fotoğraf Yükleme

Windows işletim sisteminde kullanılan masaüstü bilgisayardan Instagram’a fotoğraf gönderme özelliği Mac bilgisayarlarda da benzer yöntem izlenerek kullanılabilir. Bu özelliği Masaüstü Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Gönderme Yöntemikullanmak için öncelikle Safari tarayıcınızı açıp Instagram hesabınıza giriş yapın. Ardından da araç çubuğunuz üzerindeki “Geliştir” seçeneğine tıklayın. Devamında ise “User Agent” veya “kullanıcı aracısı” yazan kısma tıklayın. Açılan sayfada birçok cihaz ismi çıkacaktır. Mesela “İOS 11 Iphone” seçerek devam edin. İşlem sonunda mobil cihazlarda görülen İnstagram paneli görülecektir. Sayfanın orta kısmında bulunan artı (+) simgesine tıklayıp seçtiğiniz bir görseli mobil cihaz gibi düzenleyerek paylaşabilirsiniz.

Kaynakça:

techradar.com/how-to/upload-photos-to-instagram-from-a-pc
help.instagram.com

Yazar: Ömer Fidan

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku