Moda Hileleri İle Mükemmel Giyim Tarzına Kavuşabilirsiniz!

Moda, kıyafet, makyaj, renk, tonlar, popülerlük, ayakkabı, elbise, parıltı, ışıltı ve çok daha fazlası… Bu kavramlar, bir kadın için son derece önemlidir. Dikkatlice incelendiğinde bu kavramların birbiri ile iç içe olduğu görülebilir. Bu kavramları bir araya getiren, aslında diğerlerini de kapsayan en önemli kol ise modadır. Moda, modaya uygunluk, modaya göre giyinmek oldukça önemli olmak ile birlikte, moda hileleri de son derece önemlidir.

Öne Çıkan Bazı Moda Hileleri

1) Koyu tonlar ince gösterir.

Genel bir kanı ile bilinmektedir ki, komple siyah giyinmek kişileri ince göstermektedir. Ancak, aynı etkiyi diğer renklerin koyu tonlarını da başarmaktadır. Buradaki önemli olan husus, belirlenecek koyu bir ton olacak şekilde tek bir renkte karar kılmaktır. Baştan aşağı bu belirlenen bu koyu tondaki renk ile bir kombin yapılırsa, görülecektir ki olduğunuzdan daha uzun ve daha ince bir görünüme kavuşulacaktır.

2) Korse yerine kalın kemer deneyin.

Korse kullanımı oldukça genel bir durumdur. Ancak korse yerine, kalın kemerleri tercih etmek oldukça fark yaratır. Kalın kemerler, doğru şekilde kullanıldıkları zaman, bel bölgesini toparlar ve çok daha güzel bir görüntü oluşturur. Burada doğru kullanımdan kasıt ise, kemerin tam olarak bele oturtulmasıdır. Eğer ki kalın kemerler belin biraz altına doğru takılırsa, kalçalar bu şekilde çok daha büyük bir görünüm kazanacaktır.

3) Çanta ve boy oranı çok önemli.

Moda hilesi içerisinde atlanamayacak konulardan bir tanesi de çanta seçimidir. Çanta satın alınırken, muhakkak çanta ile boy oranına bakılmalıdır. Kısa boylu kadınların büyük çantalar taşıması onları daha basık ve kısa gösterirken, uzun boylu kadınların ufak çantalar kullanması da kötü görüntülere yol açabilmektedir.

4) Yuvarlak burunlu ayakkabılar ayaklarınızı küçük gösterir.

Yuvarlak burunlu şirin ayakkabılar, ayaklarınız iri olsa dahi onları daha derli toplu, daha küçük göstermektedir. Özellikle kot altına giyilen yuvarlak burunlu ayakkabılar, ayaklara hoş bir görüntü verirken, bu bütünlük hissinin tüm vücuda yansımasına da ortam sağlamaktadır.

Modaya göre giyinmek çok önemlidir. Ancak, modayı insanın kendine uyarlayabilmesi daha çok önem taşır. Küçük moda hileleri her zaman hayat kurtarır.
Kaynakça:
onedio.com/haber/her-kadinin-bilmesi-gereken-8-kucuk-moda-hilesi-411676

Yazar:Gökçe Cömert

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :