Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Google Nexus 7 Rekora Koşuyor

0 390

Google Nexus 7 Rekora KoşuyorGeçtiğimiz günlerde Google’ ın ürettiği Nexus 7 piyasaya sürüldü. Beklenilenden çok daha fazla ilgi gören Nexus 7′ nin ilk partisi çok kısa bir süre zarfı içinde tükendi. Nexus 7′ nin özellikleri şöyle: Nvidia 4 çekirdekli Tegra işlemcisi, 1 gb ram, hd özellikli IPS ekranı ve 7 inç ekran büyüklüğü. Piyasadaki tabletlerle rekabete farklı bir anlayış getiren Google, bu ürünü iyi özelliklerin getirdiği maliyete rağmen uygun fiyatlardan satışa sunuyor. Bu uygun fiyat da aşırı ilgiyi beraberinde getiriyor. Nexus 7 zaten daha çıkmadan Google Play Store’ den çok sayıda ön sipariş aldı. Şuan Nexus 7′ yi bulmak mümkün değil. Ancak Google 2. ve 3. parti dağıtımını gerçekleştirdiğinde yeniden satışlar başlayacak.

Bu cihazı satan Gamestop şirketi ellerine gelen Nexus 7′ nin geldiği gün bittiği açıklamasını yaptı. Nitekim Play Store bile taleplere yetişmekte zorlanıyor. Kimilerine göre ise Google taleplere bilerek yetişmiyor. Çünkü 8 gb ile 16 gb’ lık Nexus 7′ ler arasında sadece 50 dolarlık bir fiyat farkı var. Bu yüzden de 16 gb’ lık Nexuslar çok daha fazla ilgi görüyor. Google ise dengeli bir satış yapmayı planlıyor. Ancak sebep ne olursa olsun Nexus 7′ nin talep patlaması yaşadığı gerçeği satış rekoru kırabilir düşüncesini de beraberinde getiriyor.

Yazar: Gürkan DEMİRCİ

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku