Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Oyun Makineleri Nasıl Üretilir?

0 114
Oyun Makineleri Nasıl Üretilir?

Oyun salonlarında, kantinlerde, alış-veriş merkezlerinde ve daha birçok alanda oyun makineleri ile karşılaşmak mümkündür. Bu makinelerin üretimleri özel olarak yapılmaktadır. Üretim sırasında kullanılan malzemelerin kaliteli ve dayanıklı malzemeler olması gerekir. Çünkü gün boyunca küçüklerin ya da büyüklerin sürekli olarak kullandığı ve oynadığı makinelerin üretimi, kaliteli malzemeler kullanarak yapılmaz ise dayanıklılık süresi de o kadar az olur.

Boks makinesi

Basketbol makinesi, boks makinası, masa futbolu, balyoz makinesi, langırt gibi birçok çeşidi bulunan oyun makinelerinin üretimi ve kurulumu firmalar tarafından müşteri isteklerini doğrultusunda karşılanmaktadır. Örneğin boks makineleri oyu makineleri içinde ilgi gören bir üründür. Boks makinesinin renkli ve led ışıklı olması müşterilerin dikkatini oldukça çekmektedir. Üretim aşamasında makinenin iki jeton kanallı olarak yapılması ve makinenin vuruş sayısının ayarlanması, yedek parça garantisi verilmesi ve servislerinin olması alıcının makineyi almasında büyük etken olmaktadır. Piyasada bulunan kaliteli malzemelerden üretilen boks makinelerinin dışı laminasyonludur. Hassas vuruş gücü hesaplama özelliğine sahiptir. Bekleme sırasında led ışıklı ve müzikli demo yapma özelliği bulunan makinelerde vuruşlar isteğe göre ayarlanabilmektedir. Hem para hem de jeton ile çalışabilmektedir. Herhangi bir arıza durumu, arıza durumu test menüsünden görülebilmekte ve yüksek rekorları resetleyebilmektedir.

Langırt

Oyun Makineleri Nasıl Üretilir?

Langırt masalarının üretim aşamasında ilk olarak masanın zemininin düz olmasına dikkat edilir. Masanın ayaklarının eşit uzunlukta olması gerekir. Çünkü oyun sırasında masanın ayaklarının eşit olmaması topun hareketini etkileyecek ve adaletli bir oyun olmasını engelleyecektir. Oyunda kullanılan çubuklar çelik alaşımlardan imal edilir. Böylece çubukların bükülme riski ortadan kalkar. Çubuklar üzerinde bulunan bebekler vida ile tutturulur ki bir problem karşısında bebekleri tamamen değiştirmektense sadece vidayı değiştirmek yeterli olacaktır. Bebeklerin ayakları hafif konik olmalıdır. Oyunda bulunan toplar biraz ağır ve esnek olmalıdır. Gün boyunca birçok kişi tarafından kullanıldığı düşünüldüğünde, masanın kaliteli ve dayanıklı malzemeden imal edilmesi gerekir. Jeton sistemi ile çalışan makinenin renkli, müzikli ve resimli olması daha fazla dikkat çekecektir. Langırt masaları kaliteli malzemelerden üretilmekte olup, aynı zamanda garantilidir.

Basketbol oyun makinesi

Basketbol makineleri çift jeton kanallı olarak imal edilir. Makine 3 parçadan oluşur. Bunlar, ön, arka ve şapkasıdır. Tüm parçalar cıvata ile birbirlerine sabitlenir. Kurulumu ve taşınması bu yüzden kolay olmaktadır. Renk değiştiren led ışıkları ile makine oldukça dikkat çekmektedir. İstenilen renge göre üretim gerçekleşir. Potası nikel krom kaplamadır. Bu da potanın daha dayanıklı ve sağlam olmasını sağlar. Makine hem iç hem de dış ortamlarda rahatça kullanılabilmektedir. Makine jeton ile çalışmaktadır ve yapılan rekorları kaydeder. Yedek parça garantisi ve servisleri ile satışa sunulmaktadır.

Balyoz makinesi

Balyoz makinesinin kasası kalın demir sacdan imal edilir. Makinenin üstünde iki adet jeton kanalı bulunur. Ses, para ve vuruş ayarları yapılabilecek şekilde üretimi gerçekleşir. Şapkası ve üst gövdesinde bulunan led ışıklar ile makine daha çekici hale getirilir. Makineye vurulduğunda çıkardığı ses oldukça azdır.

Çarpışan otolar

Lunaparkların ya da alış- veriş merkezlerinin olmazsa olmazı çarpışan otolardır. Bu yüzden oldukça fazla kullanılan bu makinelerin kaliteli ve dayanıklı malzemelerden imal edilmesi gerekir. Bu makinenin üretimi istenilen düz bir zemin üzerinde çalıştırılabilir olarak yapılmaktadır. Örneğin, fayans, mermer, granit, laminant parke ya da düzgün bir beton üzerinde kolaylıkla çalıştırılabilir. Sadece çalıştırılacak pistin etrafına demirden bir bariyer yapmak yeterli olacaktır. Üstlerinde bulunan ledler ile özellikle çocukların ilgisini fazlası ile çekmektedir. Ürün direksiyonludur. Sürekli kullanım halinde bile şarjı üç saat dayanabilmektedir. Yani normal iş yapan bir yerde gün boyu şarjı yetmektedir. Şarj dolumu altı saat kadar sürmektedir. Makinenin para ve süre ayarı yapılmaktadır.

Şişme oyun parkı

Çocukların vazgeçilmezi şişme oyun parkları en çok iş yapan oyun makinelerindendir. Şişme oyun parkının motoru olup sürekli olarak hava basmaktadır. Üzerinde büyük kaydırak, tünel geçişleri ve çeşitli parkurlar vardır. Kaliteli, sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilen şişme oyun parkında aynı anda 25 çocuk oynayabilmektedir. Kurulumu da bir o kadar basittir.

Oyun Makineleri Nasıl Üretilir?

Oyun makineleri insanları eğlendiren ve zamanın nasıl geçtiği anlaşılamayan makinelerdir. Bunlar air hockey, basketbol makinesi, bilardo, langırt, Çocuklar için top havuzları ve şişme oyun parkları, tokmak makinesi, sekolin, ekranlı video oyunları, trombolin ve daha sayılabilecek birçok oyun makinesi bulunmaktadır. İnsanlar aldıkları ya da kullandıkları bu makinelerin garantili, bir arıza anında yedek parçasının kolaylıkla bulunabilmesini ve servislerine kolayca ulaşabilmeyi isterler. Ayrıca alınan makinenin kaliteli, sağlam ve dayanıklı olmasını beklerler. Çünkü makineler gün boyunca birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kaliteli, sağlam ve garantili olmayan makineler kısa sürede bozulabilir, kırılabilir ya da arızalanabilir. Hem kaliteli bir üretim hem de gereken özellikleri taşıyan bir oyun makinesi almak için öncelikle güvenilir bir firmadan yardım almak en iyisi olacaktır. Böylece güvenilir firmadan alınan makinelerin kurulumu sağlanacak ve makinenin kullanımı ile ilgili bilgileri edinebileceksiniz. Ayrıca arıza anında yedek parçalar servisler tarafından kolayca tedarik edilebilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku