Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Powerbank Teknolojisi

0 247

Akıllı telefonlar başta olmak üzere mobil teknolojilerin hayatımızın vazgeçilmez parçaları olmasıyla birlikte bu cihazların enerji tüketimi de en büyük sorunlarımızdan bir haline geldi.

Kullandığımız cihazların işlevselliği arttıkça enerji tüketimleri de arttı. Bu enerji ihtiyacı da girişimcileri taşınabilir şarj cihazları üretmeye yöneltti.

Peki Bu Faydalı Cihazlar Nasıl Çalışır ?

8581_powerbank-mah-hesabiTemelde powerbankların cep telefonları bataryalarından bir farkı yoktur. Powerbanklar aynı cep telefonunuzu şarj eder gibi şarj aleti aracılığı ile, daha sonra ihtiyaç duyacağınız enerjiyi ekstra bir batarya içine doldurarak; mobil cihazının şarjı bittiğinde daha önceden depoladığınız enerjiyi mobil cihazınıza aktarmanızı sağlar. Ayrıca güneş enerjisi ile çalışan powerbank çeşitleri de vardır. Üzerinde bulunan güneş enerjisi paneli sayesinde içine depoladığı enerjiyi ihtiyacınız halinde kullanmanızı sağlamaktadır.

Günümüzde birçok farklı powerbank çeşidi olmakla birlikte powerbankları birbirinden ayıran en önemli özellik depolama kapasiteleridir. 900 mAh dan başlayarak 20.000 mAh e kadar olan modeller mevcuttur.

Yazımızın sonunda bir tavsiye vermek gerekirse, kullandığınız mobil cihazın bataryasının mAh kapasitesine göre powerbank seçimi yapılmanız powerbankınızdan alacağınız verimi arttıracaktır.

Yazar:Ferhan Ermiş

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.