Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Sarımsak, Elma Sirkesi ve Bal; Kansere Bile İyi Gelen Karışım

0 7.189

Sarımsak, elma sirkesi ve baldan oluşan bu karışım pek çok hastalığın iyileştirilmesinde oldukça etkili olmuştur. Soğuk algınlığı, yüksek tansiyon, iltihap, astım, yorgunluk, halsizlik, infetilite ve kanser gibi pek çok hastalığın iyileştirilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca kötü kolesterol düzeyini (LDL kolesterol) düşürdüğü ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir.

Yapılan pek çok çalışma bu sarımsak, elma sirkesi ve baldan oluşan bu doğal üçlünün kanser hastalıkları üzerinde tedavi edici özelliğinin bulunduğunu göstermiştir. Bu karışımı kullanan hastaların, kanserin etkilerinin üstesinden gelmeye başladıkları ve hatta bazı hastaların kanseri tamamen yendiği rapor edilmiştir.

6098_sarimsak-bal-sirke-karisimi

Karışım aç karnına yani mide tamamen boş iken tüketilmelidir. Böylece etkisi çok daha fazla olmaktadır. Yapılan pek çok çalışma ile, bu karışımı kullanan yüksek tansiyon hastalarının, karışımı kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra, kötü kolesterol düzeylerinin ve tansiyonlarının önemli düzeyde düştüğü kanıtlanmıştır.

Doğal ilaç niteliğindeki bu karışımın en iyi tarafı da malzemelerinin kolay temin edilmesi ve hazırlanmasının çok kolay oluşu!

Karışımın içeriğindeki maddeler zaten periyodik diyetimizde bulunan ve sıklıkla tükettiğimiz doğal besinler olduğundan kullanım sonrasında hiçbir yan etkisi de olmayacağından, güvenle tüketilebilen besinlerdir. Bu yüzden de yukarıda belirtilen hastalıklara sahip olmasanız bile düzenli olarak tüketmenizde hiç ama hiçbir sakında yoktur, aksine bağışıklık sisteminiz güçleneceğinden vücut direnciniz artacaktır.

Karışımın hazırlanması şu şekildedir:

Malzemeler:

10 diş sarımsak
? 1 çay bardağı elma sirkesi
? 1 çay bardağı bal (organik bal olması çok daha iyi sonuçlar verecektir)

Hazırlanması:

Tüm karışımı blendera koyun ve 60 – 90 saniye boyunca hepsini karıştırın. Karışımı cam bir kavanoza koyup kapağını kapatın ve buzdolabında saklayın.

Hazırlanan karışımı buzdolabında saklayarak maksimum 5 gün içerisinde tüketmelisiniz, eğer sonrasında arttıysa hala tüketebilirsiniz, ürün bozulmamıştır, ancak etkileri azalacaktır.

Nasıl Tüketilmelidir?

Karışımı tüketmenin pek çok yolu vardır. Bunlardan biri, her sabah, kalkar kalkmaz, aç karnına 1 tatlı kaşığı tüketmek şeklinde olabilir. Ancak tadından hoşlanmıyorsanız, en sevdiğiniz meyve suyunuzun yada normal suyun içine ekleyerek de tüketebilirsiniz. Burada en önemli nokta sabahları aç karnına tüketmektir. Bu karışım günden güne daha popüler olmakta ve daha çok insan tarafından hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Herkese Sağlıklı Günler Diliyorum!

Yazar:Buket Sağbasan

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku