Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Skimmerlar Kuşu

0 117

4558_2Skimmerlar kuşu, ismini bir çoğumuzun ilk defa duyduğu, hatta adını okumakta bile zorlandığımız bir kuş türüdür. Tabiattaki kuşlar genellikle güzellikleriyle sevimli ve cana yakın oluşlarıyla biz insanların dikkatini çekerler. Bazı kuşlarda vardır ki bu kuşlar kendine has özellikleriyle diğer canlılardan ayrılırlar. Bu özellik kimi zaman avcılıklarıyla, kimi zamanda vücut yapılarındaki farklılıklarla dikkatleri üzerlerine çekerler.

Skimmerlar kuşu, kırlangıca benzeyen bir kuş türüdür. Bu kuş türünün en fazla dikkat çeken özelliği alışılmadık bir avlanma yeteneğine sahip olmalarıdır. Skimmer’ın alt çenesi, üst çenesinin iki katı büyüklüğündedir. Suya yakın bir seviyede uçar ve uzun alt çenesini suya daldırarak avlanır. Gaganın ucuna bir cisim değdiğinde hemen üst çenesini de kapatarak, avını yakalar. Avlanırken bazen suda yüzen sert cisimleri de alabilir. Ama bu sert cisimler ağzındayken gagasını aniden kapatmasıyla oluşacak şok kuşa hiçbir zarar vermez.

4558_3

Skimmer kuşlarının başında ve boynunda çok güçlü kaslar mevcuttur. Bu kaslar, avcılık yeteneklerinin bu derece iyi olmasında çok etkilidir. Skimmer kuşları genellikle ilk hamlelerinde pek başarılı değillerdir. Genellikle ikinci hamlelerinde daha da başarılı olurlar. Sevimli oldukları kadar avcı da olan bu kuşların kimse avı olmak istemez tabi ki doğada ki her canlı çok güzeldir yeter ki bakmasını bilmeni.

Yazar:sahra

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku