Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Snapseed Uygulaması ile Neler Yapabilirsiniz?

0 358

Snapseed Uygulaması ile Neler Yapabilirsiniz?Ücretsiz bir uygulama olan Snapseed, Instagram gibi popüler bir uygulamadan daha güçlü özelliklere sahiptir. Tabletinizde veya telefonunuzda alanınız varsa Snapseed hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Snapseed, Google’ın fotoğraf yeteneklerini güçlendirmeyi amaçlayan bir Google edinimi ve artık akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kullanabileceğiniz güçlü fotoğraf düzenleme filtrelerine sahip bir Google uygulaması. Bazıları Snapseed’i Instagram’ın bir cevabı olarak görüyor ancak bunun, Google’ın genel olarak fotoğraf düzenleme ve paylaşım yazılımını geliştirmeye devam eden bir çabanın parçası olması amaçlandı.

Snapseed uygulaması, Google’ın fotoğrafla ilgili yeteneklerini güçlendirmeye amaçlayan ve artık akıllı telefonlarınızda veya tabletlerinizde kullanabileceğiniz güçlü fotoğraf düzenleme araçlarına ve filtrelerine sahip bir Google uygulamasıdır. Birçok insan, Snapseed’i, Google tarafından Instagram’a verilen bir cevap olarak görmektedir. Ancak Google, fotoğraf düzenleme ve yazılım paylaşımında gerçekleştirmek istediği ilerlemenin bir parçası olarak Snapseed’i geliştirmiştir.
Snapseed’i asıl geliştiren şirket olan Nik Yazılım, HDR filtrelerini özelleştirerek geniş bir yelpazede fotoğraf düzenleme filtreleri ve eklenti ürünleri geliştirmiştir. Birçok profesyonel fotoğrafçı tarafından yaygın bir şekilde kullanılan HDR tekniği piyasada bulunan birçok akıllı telefonda ayar olarak bulunmaktadır.

Snapseed Nedir?

Snapseed, hem Android hem de iOS tabanlı mobil cihazlar için ücretsiz bir uygulamadır. Birçok kullanıcı tarafından Instagram’ın rakibi olarak gösterilmektedir. Bu düşüncenin aslında bir miktar doğruluk payı bulunmaktadır. Çünkü her iki uygulama da telefonunuzdan veya tabletinizden resimler çekmenizi, bu resimlere filtreler uygulamanızı ve sosyal medya platformlarında paylamanızı sağlamaktadır. Instagram, resimler üzerinde filtreler uygulamada ve paylaşımda daha kolay kullanımı olan bir uygulamadır.

Snapseed ise Instagram’a göre daha fazla özellik içeren ve daha çok profesyonel kullanıma izin veren bir uygulamadır. Fotoğraflar üzerinde daha gelişmiş bir şeyler yapmak için daha uzun süreli kullanabileceğiniz bir uygulamadır. iPhone’larda Instagram filtrelerinin daha gelişmiş olması Android kullanıcılarını kıskandırmaktaydı. Snapseed ile bu durum ortadan kalktı diyebiliriz.

Snapseed Uygulaması ile Neler Yapabilirsiniz?Snapseed ile Neler Yapabilirsiniz?

Snapseed, resimlerde canlılığı artırmak veya azaltmak için filtreler sunan bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Bir düzeltme fırçası, süsleme filtresi ve parlaklık filtreleri vardır. Yaratıcı fotoğraf çerçeveleri, dokular ve aydınlatma efektleri de vardır. Görüntüleri döndürebilir ve kırpabilirsiniz. Perspektif filtresi ile resimlerinizi farklı açılardan değerlendirebilirsiniz. Ayrıca resimlerinizin beyaz dengesini de ayarlayabilirsiniz. Parlaklık seviyeleri üzerinde hassas kontroller yapabilirsiniz.

Ne Snapseed ne de Instagram, Photoshop’un mobil sürümü değillerdir. Snapseed, daha iyi bir mobil uzmanlık adına Google’un portfolyosuna eklediği bir uygulamadır. Google+’nın sunduğu fotoğraf düzenleme kabiliyetleri ve filtreleri de oldukça iyi olmakla beraber Snapseed’in filtreleri fotoğrafı çeker çekmez bulunduğunuz yerde akıllı telefonunuzla kullanımınız adına daha güçlü bir seçenektir. Snapseed uygulamasını Android ve IOS marketlerde ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

Kaynakça:
https://www.lifewire.com/what-is-snapseed-1616444
https://snapseed.en.softonic.com/iphone

Yazar:Bekir Afşar

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku