Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Yaz Tatilinde Öğrencilere Yönelik Aktiviteler

0 386

Yaz Tatilinde Öğrencilere Yönelik AktivitelerYaz aylarının gelmesiyle beraber okullar kapanır, öğrenciler yaklaşık üç aylık bir sürede tatile girerler. Başta keyifli gibi gelse de eğer yapacak bir işi yoksa öğrenciler için de aileler için de bu süreç oldukça sıkıcı geçmektedir.

Eğer yaz için bir planını yoksa yapabileceğiniz bazı aktivitelerle hem zamanınızı değerlendirebilir hem de kendinize bir şeyler katabilirsiniz.

Yaz aylarında sıcakta bunalanlar için yüzme kursları oldukça keyifli ve serinleticidir. Yüzme kursuna giderek hem yeni bir arkadaş ortamına girebilir hem de yüzerek sağlığınızı da koruyabilirsiniz.

Kitap Okuyun: Kitap okumak hem hafızayı güçlendiren hem de okuma hızını arttıran, dikkat sorunu yaşayanlara odaklanma olasılığı sağlayan bir etkinliktir. Çoğu öğrenci kitap okumaktan keyif almayacağını zannetse de okunan her kitap mutlaka size yeni bilgiler kazandıracak, okudukça kitaplara olan bakış açınızı da olumlu yönde ilerletecektir. Tek yapmanız gereken hangi tür kitapların size hitap ettiğini bulmak olmalıdır. Kitap okumak kişinin entelektüel gelişimini de olumlu etkiler ve sohbet ortamlarında daha bilgili olmasını sağlar. Yeni şeyler öğrenmeyi seven ve merak duygusu yüksek olan kişiler için kitaplar ise son derece mükemmeldir.

Yaz Tatilinde Öğrencilere Yönelik AktivitelerResim Yapabilirsiniz: Eğer yeteneğiniz ya da ilginiz varsa resim çizmek son derece keyifli bir faaliyet olacaktır. Eğer benim çizimin iyi değildir diyorsanız da mandala ya da boyama işleriyle de günlük bir hobi alanı oluşturabilirsiniz

Yaz aylarında konser, kamp, festivaller oldukça yaygındır. Bulunduğunuz yerde size uygun aktiviteleri araştırıp buralara katılabilirsiniz.

Yeni Bir Dil Öğrenin: Dil bilmek günümüzde artık ihtiyaç haline geldi. Bu nedenle yaz aylarında hem zamanınızı değerlendirebilir hem de yeni bir dil öğrenerek kişisel gelişiminize de katkıda bulunabilirsiniz. Hatta öğrendiğiniz dilde çizgi filmler ya da sinema filmleri bularak bunu daha keyifli hale de getirebilirsiniz.

Akşamları ailenizle sessiz sinema, kulaktan kulağa, tabu gibi oyunlar oynayabilirsiniz.Bu hem okul döneminde ailenizden kopuk olduğunuz süreçte geçiremediğiniz zamanı kapatmak için de oldukça iyi bir yöntemdir.

Her ne kadar tatilde ders çalışmak istemeseniz de günlük az da olsa tekrarlar yapmalı ve düzenli ders çalışmalısınız. Günün uygun bir zamanında programınızı uygulayarak derslerden kopmamaya özen gösterin.

Yazar: Soner İnce

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku