Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

At Kestanesi Yağı Nedir? Neler İçin Kullanılır?

0 427

At Kestanesi Yağı Nedir? Neler İçin Kullanılır?Günümüzde artık bir çoğumuz en ufak bir ağrı hissettiğimiz de ilaç içmeyi kendimize mecbur kılar hale geldik. Ancak kimyasal bileşenler olan bu ilaçlar bizim anlık olarak ağrımızın hafiflemesine yardımcı olsa da sıkıntımızı asla kökten çözemez. Sadece bir seferlik bir rahatlatma hissettir. Ağrı kesici ilaçların etkisi geçtiği zaman ağrı yeniden kendini belli eder ve bu devri daim böyle gider. İlaç içmeye programlanmış gibi yaşar hatta bazı ileri görüşlü bilim adamları bundan kısa bir süre sonra yemekleri bile kapsüller yardımı ile alacağımızı ileri sürerler. Bizim yapmamız gereken bilinçli bir şekilde kendi sıkıntımızın çözümünü doğada bulmak olmalı. İşte at kestanesi yağı bizim ilk ağrı kesici kas gevşetici kremimiz olmalıdır. Etkisi bir anda ağrı kesici ilaçlar gibi kuvvetli olmasa da zamanla ağrıyan kasılan bölgelerimizi tedavi amaçlı kullanılır. At kestanesi yağı köken olarak balkan yarım adasında yetişen bir bitkidir. Son yıllarda kozmetik sektörüne hızlı bir giriş yapmış hem uzmanlar hemde kullanıcılar tarafından tam puan almıştır.

At Kestanesi Yağı Nedir? Neler İçin Kullanılır?Peki at kestanesi yağı nelere iyi gelir? İşte aradığınız cevabı.Varislerin tedavisinde at kestanesi yağı:

İlk olarak, at kestanesi yağının cildinize kaslarınıza ve bedeninize olan faydalarını sayalım. Günlük yaşantımızda hızlı tempolu durmaksızın bir hayatımız olduğu aşikar. Çok ayakta durma, kilo fazlalılığı ve ayak ayak üstüne atıp damarları sıkıştırarak oluşan varisler, at kestanesinin tedavi alanına girer. Maalesef varislerin tedavisi süreci ve hastalık dönemi ağrılı ve sancılı oluyor ancak düzenli bir şekilde at kestanesi yağını varisli bölgeye masaj yaparak uygulayın ve üstünü temiz bir bezle sarın. Tercihen gece yatmadan önce yapmanızda fayda var. Varisler, yaşam kalitenizi etkiler ve sizi istemediğiniz bir görünüme sokar ancak at kestanesi yağı sizin için faydalı olacaktır. Varis oluşumunu engellemek için varis olmadan haftada bir kez bacaklarınıza at kestanesi yağı sürerseniz, önleminizi çoktan almış olursunuz.

Hemoroidin ilacı at kestanesi yağı:

Eğer böyle bir sıkıntınız varsa at kestanesi yağı sizin probleminize cevap verecektir. Kullanım önerisi haftada en fazla üç kez sıcak su banyonuza 5 damla kadar damlatıp buharından faydalanmak olacaktır.Kırık, burkulma ve eklem ağrıları için at kestanesi yağı:
Kırıkların burkulmaların ve eklem ağrılarının iyileşme süresi oldukça uzundur. Özellikle ilerleyen yaşlarda böyle bir sorunla karşı karşıya iseniz sizin için ilk çare at kestanesi yağı olmalıdır. Kırıkların ve burkulmaların çabuk iyileşmesini sağlar ve mükemmel bir kas gevşetici özelliğine sahiptir. Masaj yaparak uygulandığında kılcal damarların geçirgenliğini arttırarak kan dolaşımını normale getirir. Ve metabolizmanızın normal olarak çalışmasını sağlar.

At Kestanesi Yağı Nedir? Neler İçin Kullanılır?At kestanesi yağı kullanırken dikkat edilmesi gereken durumlar.
Bilindiğini üzere bitkiler ne kadar dostumuzsa bize faydalı ise bir o kadarda zararlı olabiliyor. At kestanesi, özünde zehirli bir bitkidir. Yapraklarında, meyvesinde ve ham tohumunda bize zarar verecek zehirler vardır. Bu yüzden sadece olgunlaşmış tohumdan oluşan yağı kullanmalısınız. Eğer doktorunuzun verdiği ve kullamakta olduğunuz kan sulandıran ilaçlar varsa ,at kestanesi yağından şiddetle uzak durmanız gerekir. Her şeyin azı karar, çoğu zarar. Eğer çok kullanırsanız böbreklerinize de zararı olabilir. Bu yüzden bir böbrek hastalığınız varsa hiç kullanmamalısınız. Hamile ve emziren bayanların ise at kestanesi yağından uzak durmaları gerekmektedir. Eğer at kestanesi yağını ilk defa kullanacaksanız ve bedeninizin alerjisi olup olmadığını bilmiyorsanız at kestanesi yağını önce elinizin üstünde temiz alana damlatıp 20 dk kadar bekletmenizdir. Eğer kaşıntı kızarıklık ve kabarma görüyorsanız alerjiniz olabilir ve at kestanesini kullanmaktan kendinizi sakınmalısınız.

Yazar:Merve Yılmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.