Üre ve Varis Oluşumu İçin Doğal Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Üre proteinli gıdaların kullanılması ve parçalanması esnasında ortaya çıkan bir maddedir. Üre vücuttan atılması gerekli maddeler içindedir. Bu madde böbrekler vasıtasıyla süzülür ve idrar olarak vücuttan atılır. Normal olarak vücuttaki yüz mililitre kanda elli miligramdan daha az olarak bulunması gerekir. Eğer böbrekler üreyi vücuttan yeterince uzaklaştıramaz sa kanda üre birikmeye başlar. Ürenin yükselmesi,vücut ta toksin etkisi yapar. Allah korusun çok yükseldiğinde ise ölümle sonuçlanabilir. Üre rahatsızlığının zarar verme olasılığında başka sebepler buna bağlı olduğundan hayati risk oluşumunun kesin boyutunu önceden bilmek mümkün değildir. Ürenin yükselmesinin en önemli etkeni olarak böbreğin süzmesi ve süzme oranını etkileyen başka mekanizmalarda olmaktadır.

 

Örnek olarak bir kişide fazla miktarda sıvı kaybı varsa,böbrekler bu maddeyi eritmek için ve idrar olarak vücuttan atmak için yeteri miktarda sıvı bulamayacağı için atılım azalmış olur ve üre miktarı yükselmiş olur veya doku ezilmeleri gibi sebeplerle böbreğin süzme yeteneğinin üzerinde bir üre üretimi olduğunda bu durumda da kandaki üre artışı meydana gelir. Ürenin yükselmesinde böbreğin sebep olduğu durumlara,yani böbreğe bağlı olarak ürenin yükselmesine renal denir. Bazen de sorun böbrekten sonraki idrar kanallarında da olabilir. Böbrekle mesane arasında üreterler,prostat ve dış idrar yolu (üretra) gibi organlarda idrar boşaltımını zorlaştıran veya engelleyen taş,iltihaba bağlı olarak büzüşme,tümör veya başka bir oluşumlar idrar atılmasını engelleyeceği için kandaki üre yükselmesine sebep olur, buna da böbrek sonrasında üre yükselmesi yani postrenal denir.

 

Tedavide öncelikle sebepleri araştırılmalıdır. Tedavisinde pratik olarak korunma yolları;Nohut kaynatılır. Suyundan her gün üç su bardağı içilir. Bir bardak kaynar su içerisine beş gram kiraz sapı konur. On dakika beklenir,her gün üç bardak içilir. Bir bardak kaynar su içerisine yedi veya sekiz gram maydanoz tohumu konulup,on dakika bekletilir ve her gün üç bardak içilir. Salatalık sıkılıp suyundan her gün bir veya iki bardak içilir. Bir bardak kaynar suya beş gram rezene konulup on dakika bekletilir. Her gün iki veya üç bardak içilir. Varis; toplardamarların bozulması ve kanın katılaşarak,kan dolaşımının bozulması sonucunda toplardamarın şişmesi şeklinde görülür. Tedavisinde ve önlenmesinde pratik yöntemler;

 

Fındık yaprağı ve asma yaprağı varise iyi gelir. Fındık ağacı kabuğu,ceviz ağacı kabuğu ile kaynatılarak,suyu ile varisin üzeri pansuman yapılır. Bir bardak kaynar suya dört veya beş gram rezene konulur,on dakika bekletilir,her gün üç bardak içilir. Çobançantası otu,kekik,atkuyruğu otu,at kestanesi meyvesinin kabukları hepsi beraber çay olarak demlenir.

 

Her gün üç veya dört su bardağı içilir. Bir kova 40 veya 50 derece ısıtılmış sıcak suya yarım fincan ezilmiş şap ve bir fincan karbonat konulup,eritilir. Hazırlanan bu suya haftada üç gün 15 dakika bacaklar diz kapağa kadar sokulur. Varisler daha yukarılarda ise aynı işlem daha fazla tekrarlanır. Şifa Allah’tandır. Sağlığınız için size verilen takviyelere uyun ve en önemlisi doktor kontrolü altında bilinçli bir şekilde,size önceden önerilen ilaçları düzenli bir şekilde temin ediniz. Sağlıklı günler dileği ile.

Kaynakça:
sağlıkhekimi.com

Yazar: Suna Korkmaz

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar