Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Badem Yağının Saça Faydaları

0 486

Bademden yapılan badem yağının saça faydaları saymakla bitmez. Bademin vitamin hem de mineral bakımından oldukça zengindir. Bademin yetiştirilme alanı genellikle Kuzey Afrika, Akdeniz ve Batı Asya bölgeleridir. Ayrıca badem hızlı yağ yaktıran bir besin olduğundan kilo vermede de çok işe yaramaktadır. Kalp rahatsızlığına da iyi gelen bademin saça faydalı olmaması mümkün değildir. Mucizevi etkilere sahip bir yağdır.

Badem Yağı ve Saç Bakımı

Pek çok bitkinin saç üzerinde büyük faydalı bulunmaktadır. Kullanılan bitkinin doğru şekilde ve doğru zamanda kullanılması olumlu bir sonuç almak açısından çok önemlidir. Badem yağı saça pek çok anlamda destek vermekte ve saçların ahengini sağlamaktadır. Tabi ki doğru kullanıma uyulduğunda etkisini gösteren bir üründür. Magnezyum bakımından zengin olan badem yağı birçok hastalığa iyi gelen bir besindir. B vitaminleri, A ve D vitamini bakımından zengin olan bu besin doğru kullanımı ile güzel ve görkemli saçlara sahip olmak mümkündür. Çok fazla maske yapmak saçı oldukça yıpratan bir durumdur. Her maske için geçerli olan bu durum badem yağı içinde geçerlidir. Abartıya kaçmadan dozunda yapılarak sonuç elde etmek gerekir.

Badem Yağının Saça FaydalarıBadem Yağı Saçlara Nasıl Uygulanır?

Diğer maskelere göre kullanımı ve uygulaması çok daha kolay bir ürün olmasıyla çok fazla tercih edilmektedir. Kullanım şekli ise saçın uzunluğuna ve sıklığına bağlı olarak bir miktar yağı avuca alınarak saç uçlarına ve diplerine masajlar yaparak uygulanır. Saçlara iyice yedirildikten sonra yapılması gereken 2 saat kadar bekletmektir. Beklettikten sonra ise arındırmak için önce şampuan saça uygulanır. Daha sonra su ile durulanır. Yağı uygulayıp durulandıktan sonra saç kremi uygulamakta fayda vardır. Bu şekilde 2-3 defa saça maske yapıldıktan sonra saçlardaki mucizevi değişim ve parlaklık görülmektedir.

Badem Yağının Saça Faydaları

Saç hücrelerinin canlandırılmasına yardımcı olan magnezyum içerisinde bol miktarda magnezyum içerir. Bu mineral ise saç köklerine işleyerek saçın canlanmasına yardımcı olurlar. Badem yağı saç uzamama sorunu olanlar için ideal bir çözümdür. Haftada bir de olsa saç bakımı yapılırken badem yağının da kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilir.
Badem yağının saça faydaları şunlardır:
-Saçların elektriklenme problemini ortadan kaldırır.
-Saç derisi ve kepek problemlerini çözer.
-Saçların beyazlamasını önler.
-Saç dökülmesini azaltarak kellik sorunu çözer.
-Saç uzamama problemi olanlar için saç uzamasına yardımcı olur.
Badem yağını market ve aktarlarda bulmak mümkündür. Saç tipini göz önünde bulundurarak uygulama yapmak gerekir.

Yazar: Can Baskın

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku