Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Basen Eritme Diyeti Nasıl Yapılır ?

0 159

Basen Eritme Diyeti Nasıl Yapılır ?Güzel bir vücuda sahip olmayı herkes ister. Ama vücut yapısı kişiden kişiye farklılık gösterir. Yemek yemek hayatı devam ettirebilmek için şarttır. Ama gereğinden fazla ve sağlıksız beslenme ise zarardır. Vücudun ihtiyacından fazla yenildiğinde kilo problemi ortaya çıkmaya başlar.
Kilolu olmanın genetik faktörlerle de ilgisi vardır. Kimi insanlar çok fazla yememelerine rağmen daha çabuk kilo alabilirken kimi insanlar da daha çok yemelerine göre daha az kilo alırlar. Bu vücuttaki bölgesel olarak alınan kilolarda da benzer bir durum vardır. Özellikle kadınların bazı bölgeleri diğer bölgelerine göre daha kilolu olabilir. Bu anlamda en büyük sorun da basen sorunudur ve çoğu kadın bu durumdan çok şikayetçidir. Vücudun diğer bölgeleri zayıflasa da basen bölgesinden kilo vermek daha zor olabilir. Çünkü bu bölgede yağlanma daha çabuk olur ve kolay kolay erimez.

Basen Eritme Diyeti Nasıl Yapılır ?Basen bölgesini eritmek için sadece diyet yapmak yetmez. Mutlaka spor yapmak da gerekir. Bölgesel zayıflamalar için nasıl bir diyet uygulanmalı ve ne tür sporlar yapılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olunmalıdır.
Basen bölgesinden kilo vermek için öncelikle kararlı ve özgüvenli olmak gerekir. Kilo vermek yavaş yavaş ve sağlıklı bir şekilde olmalıdır. Yürüyüş ve egzersiz yapılmalıdır. Ayrıca sabahları aç karna ılık su içmek de çok faydalıdır. Yemeklerden önce içilen su da çok fazla yemek yemekten kurtarır. Günde 2 litre kadar su içmek unutulmamalıdır.

Aslında genel bir zayıflama diyeti de basen bölgesindeki fazlalıkları da yok edebilir. Çünkü diyetler ile vücuttaki fazla yağlanan bölgeler yok olur. Fazla kilolar gittiğinde basen bölgesindeki yağlar da gitmiş olur. Ama ailede basen problemi varsa bu biraz zor olabilir.
Basenleri eritmek için öncelikle yağlı yiyeceklerin ve karbonhidratların azaltılması gerekir. Her gün 1 saate yakın yürüyüş yapmak basen eritmek için çok faydalıdır. Plates de vücut şekillendirmek için çok faydalıdır. Ama nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olunmalı veya yardım alınmalıdır.
Tüm diyetlerde olduğu gibi basen diyetinde de istikrarlı olunmalıdır. Yalnız unutulmaması gereken bir durum vardır ki günlük alınması gereken kalori miktarı vardır. Eğer diyet yapılması isteniyorsa mutlaka bir diyetisyenden destek alınması gerekir. Bir de kişinin sağlık sıkıntısı da olmamalıdır. Kronik rahatsızlığı olan kişiler çok dikkatli olmalıdır. Kullandıkları ilaçlar ve beslenme düzenleri önemlidir.

Genel olarak basen diyetinde sabahları haşlanmış yumurta, domates, salatalık, peynir, 1 dilim kepek ekmeği
Ara öğünlerde 1 tane meyve veya kuru kayısı
Öğle yemeklerinde ızgarada pişmiş et, balık ya da tavuk+ salata
Akşam yemeklerinde 1 porsiyon sebze yemeği + salata
Herkesin kilosu, yağ oranı birbirinden farklıdır. Bunun için kulaktan dolma diyetler yapılmamalıdır. Özellikle şok diyetler ciddi sağlık problemleri ortaya çıkarabilmektedir. Sağlık her şeyden önemlidir ve kesinlikle her şey doktor kontrolü altında olmalıdır. En az iki ay basen diyeti uygulanmalı ve basen bölgesi eridikten sonra da yeme- içme düzenine dikkat edilmelidir. Çünkü verilen kilolar çok çabuk geri alınabilir.

Yazar: Serpil Altunyay

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku