Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Bir Catering Devi; “LSG Sky Chefs”

0 270

LSG Sky Chefs ya da diğer bir ifadeyle Lufthansa Service Holding AG, dünyanın en önde gelen Alman devi havayolu şirketi Luftansa’nın sahibi olduğu bir catering şirketidir. LSG Sky Chefs, havacılık alanında faaliyet gösteren bir marka olup, bu alanda dünyanın en iyi firması konumundadır. Almanların ulusal havayolu şirketi olan Lufthansa’nın sahibi olduğu LSG Sky Chefs, Almanya siciline kayıtlı havayollarına ve dünyanın diğer ülkelerinin ulusal havayollarına catering hizmeti sunmaktadır. Dünyanın en eski havayolu bazlı catering şirketi olan LSG Sky Chefs, bir dönem için American Airlines tarafından satın alınmıştı. Ancak Lufthansa sonrasında satılan hisseleri geri aldı ve şirketi tekrardan kendi bünyesine kattı. Dünyanın en eski havayolu cateringi olma özelliğini haiz olan LSG Sky Chefs, resmi olarak 1942 yılında kurulmuştur. İlginç bir şekilde kuruluşu II. Dünya Savaşı’na rastlayan LSG Sky Chefs, 1950’lerle beraber savaşın da sona ermesinin getirdiği barış ortamı sayesinde hizmete girmiştir. Günümüz itibariyle dünya çapında bir marka olan LSG Sky Chefs, birinci sınıf ürün sunmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

BuBir Catering Devi; "LSG Sky Chefs"güne dek LSG Sky Chefs ürünleri sebebiyle herhangi bir rahatsızlık yaşan kimse olmamıştır. Şirketin 70yılı aşkın bir geçmişe sahip olduğu düşünülürse bu oldukça başarılı bir grafiktir. LSG Sky Chefs, Lufthansa bünyesi altında dünyanın birçok önemli havayoluna catering hizmeti sunar. Bunun dışında sadece havayolları ile yetinmeyen şirket, havalimanlarına da servis sunmaya başlamıştır. Bu konuda da oldukça başarılı olan LSG Sky Chefs, dünyanın birçok ülkesine de yayılmış vaziyettedir. Bu ülkeler arasında Türkiye de bulunmaktadır. Dünyanın en büyük havacılık catering şirketi olan LSG Sky Chefs, aynı zamanda da en çok gelir elde eden durumundadır. Şirketin yıllık geliri yaklaşık olarak 2,7 milyar avro civarındadır ki, bu son derece yüksek bir rakamdır. Resmi olarak Lufthansa Group’un bir parçası olan LSG Sky Chefs, bünyesinde yaklaşık 33 bin kişiyi istihdam etmesiyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu sayıya ulaşamayan birçok havayolu şirketi bulunur.

Şirket son derece büyük bir marka olup, dünyanın her yerine hizmet sunmaktadır. Dünya çapında bir marka olması sebebiyle şirketin iki merkezi bulunur. Bunlardan ilki Almanya’nın Frankfurt şehridir ki, Lufthansa’nın da merkezi burasıdır. Diğeri ise, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Texas eyaletine bağlı Irving şehridir. Aslında şirketin ilk olarak 1942 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulduğunu hatırlatalım. Sonrasında Luftansa ile ortaklık tesis edilmiştir. Bu anlamda şirket üzerinde Luftansa ve American Airlines’in ciddi anlamda bir imaj hakkı bulunur.

Yazar:Emir Karasu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.