Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Burun Ameliyatı için Yaş Sınırı Var mı?

0 342

Burun Ameliyatı için Yaş Sınırı Var mı?Burun ameliyatı olmak isteyen hastaların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de yaş sınırının olup olmadığıdır. Uzmanlar bu konuda uyarmaya devam ediyor ve 18 yaş altı hastaların ameliyat olmamaları gerektiğini ifade ediyorlar. Eğer çok rahatsız edici bir durum söz konusu değilse ve nefes alıp vermede problem yaşamıyorsanız, 18 yaş sonrasını beklemeniz sizlerin lehine olacaktır. Birçok doktor da bu riski almayı tercih etmiyor ve ameliyat için 18 yaş sonrasının daha uygun olduğunu söylüyor. Ameliyat öncesi yapılacak tetkikler ile birlikte ameliyat için uygun olup olmadığınız da daha net bir şekilde belirleniyor ve ameliyat planlaması yapılıyor.

Burun Ameliyatı Ağrılı Bir Ameliyat mıdır?

Anestezi uygulaması, burun ameliyatı esnasında hasta ve hekim konforunu arttırmak adına uygulanıyor. Ameliyat öncesinde gerçekleştirilen anestezi kontrolünün asıl nedeni de budur. Ağrılı bir ameliyat olduğunu söylemek hatalı olacaktır çünkü operasyon esnasında herhangi bir acı hissi yaşamayacaksınız ancak operasyon sonrası dönem biraz zahmetli ve ağrılı geçebiliyor. Ağrı kesicilerin yanı sıra alternatif tedavi yöntemleri ile birlikte bu ağrıları biraz olsun hafifletmek mümkündür. Doktorunuzun uyarılarını göz önünde bulundurduğunuz takdirde daha rahat bir iyileşme süreci sizleri bekliyor ve bu sayede gündelik hayatlarınıza adapte olmanız da daha kolay ve daha hızlı olacaktır.

Burun Ameliyatının Başarılı İsmi: Ozan Seymen

Ülkemizde burun ameliyatı yapan çok sayıda uzman hekim var ve bu isimlerden bir tanesi olan Ozan Seymen’i de sizinle tanıştırmak istiyoruz. İşini gerçekten severek yapan ve hasta iletişimi konusunda da gayet profesyonel bir tavır sergileyen doktorumuzu sizler de listelerinize dahil edebilir ve ihtiyaç halinde kendisiyle iletişim kurabilirsiniz.

Operasyon öncesi dönemde olduğu gibi operasyon sonrası dönemde de yine sizlerin yanında yer alacak ve iyileşme sürecinde destek sağlayacaktır. Web sitesini ziyaret edebilir ya da dilerseniz müsait bir zaman diliminde klinik ziyaretinde bulunarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Doktorumuz yeni hastalarına da kapılarını aralamaya devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.