Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Meme Estetiği İle Yaşam Kalitesinde İyileşme Sağlanıyor

1 170

Meme estetiğinde memeye yönelik göğüs büyültme, göğüs küçültme, yağ enjeksiyonu, meme ucu estetiği ve göğüs dikleştirme prosedürleri özellikle Türkiye’de en sık yapılan operasyonlar olma özelliğinde. Bunun nedeninin kadınların güzelleşme, çekici ve dişi hissetme isteklerinin, kendilerini hem cinslerine ve karşı cinse beğendirme arzusunun da olduğunu belirten Estetik plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla ARVAS, uygulanan müdahaleler sonucunda kadınların kendilerini eskiye oranla çok daha iyi ve dinamik hissettiklerini belirtiyor. ARVAS, meme estetiği ile göğüslerdeki bozuklukların düzeltilerek kadınların yaşam kalitesinde artma olduğunu da sözlerine ekliyor.

Göğüs Estetiklerinin 18 yaşından sonra yapılması öneriliyor

Tüm göğüs estetiklerinin kadınlarda meme gelişimi tamamlandıktan yani 18 yaşından sonra yapılması öneriliyor. Büyüme evresi çocukluktan başlar ve 18 yaşına kadar devam eder. Bu bakımdan meme estetiklerinin büyüme evresi ve gelişimin tamamlandıktan sonra yapılması tavsiye olunuyor. Silikonla göğüs büyütmenin yanı sıra dikleştirme ve meme küçültme de gelişim evresi tamamlandıktan sonra, aksi bir durum söz konusu olmadıkça, yapılabiliyor.

Meme Estetiği İle Yaşam Kalitesinde İyileşme Sağlanıyor

Meme Büyütme Estetiğiyle Dolgun ve Hacimli Göğüsler

Genel anestezi altında yapılan göğüs büyütme estetiğinde silikon protezlerden faydalanılıyor. Kadınların isteğine göre hemen her çeşit büyüklükte, dokuda ve formda olabilen bu protezlerle hasta ve doktorun ortak karar almasıyla meme protezi uygulaması gerçekleştiriliyor.

Meme protezlerinde protezin iç yapısı serum fizyolojik ya da silikon jel ile dolu olabilir.Doku özellikleri düz ya da pütürlü olarak ikiye ayrılan silikon implantlarda şekil farklılıkları da kişinin vücut yapısına ve isteklerine göre değişebiliyor. Şekil olarak damla protezi daha naturel ve hacimli göğüs yapısı isteyen kadınlara uygulanırken, göğüs dekoltesinde dolgunluk isteyen kadınlar yuvarlak protezlerle daha çekici ve etkileyici olduklarını düşünmektedirler.

Protezin vücuda girişi temelde üç farklı yerden gerçekleşiyor. Meme altı kat çizgisi, koltuk altı ya da meme başı renkli kısımdan yapılan yarım ay şeklindeki kesiyle protez yerleştirilebiliyor. Protezin büyüklüğü önemli olduğu gibi hastanın fiziksel durumu da uygulanacak yöntemin belirlenmesinde rol oynuyor.

Meme protezinin göğüs kasının altına ya da üstüne yerleştirilmesinde görünüşte aynı olmasına rağmen, ileri dönem tetkikler uygulanacağı zaman meme protezinin yerleşim yerinden kaynaklı tetkik sonucunu etkileyebilecek durumlar oluşabiliyor. Ön muayene esnasında detaylandırılan prosedürde derinlemesine anlatılılıyor ve hastanın soruları cevaplanıyor.

Meme Estetiği İle Yaşam Kalitesinde İyileşme Sağlanıyor

Meme Küçültme Estetiği İle Yaşam Kalitesinde İyileşme Sağlanıyor

Memelerinde vücut yapılarıyla orantısız olarak büyüme görülen hastalarda uygulanan göğüs küçültme estetiği ile göğüs formunda azalmaya gidiliyor. Meme büyüklüğü çok olan kadınlarda sırt ve sütyenin omuzlara yaptığı baskı sonucunda lokal ağrılar görülebiliyor. Omuriliğin yamuk olmasına neden olan ve hastada duruş bozukluklarına sebebiyet veren büyük meme yapısı aynı zamanda mantar, pişik, kızarıklık gibi cilt sorunlarına da yol açıyor. Meme küçültme estetiği tüm bu sıkıntıları ortadan kaldırmaya yönelik, hastanın yaşam kalitesinde iyileşme sağlayan estetik prosedür özelliğindedir.

Meme büyütme estetiğinde olduğu gibi, meme küçültme estetiği de genel anestezi altında gerçekleşiyor. Hastanın vücut yapısına göre büyük olan meme dokusu ve meme derisi kesilerek hastanın postürüne uygun hale getiriliyor ve fazlalıklar vücut dışına çıkartılıyor.  Meme başı küçük forma getirilen memeye uyum sağlaması amacıyla yeniden konumlandırılıyor. Meme dokusu ve derisi toplam bir kiloya kadar olan hastalarda meme ucundan meme altına doğru 5-6 cm lik vertikal çizgi oluşur. Bir kilodan fazla meme dokusu ve derisi çıkarılacaksa vertikal çizgiye ek olarak memenin kat çizgisine gelecek şekilde enine kesi de uygulanır ve fazlalık çıkarılır. Bu kesi ters T şeklinde olup operasyonundan bir yıl sonra izlerde azalma görülmektedir.

Meme Dikleştirme İle Genç Görünüm

Yerçekimi, gebelik, emzirme, kilo alımı sonrasında ani zayıflama ile meme hacminde ve görüntüsünde değişiklikler görülebiliyor. Bu değişiklikler genel olarak memenin sarkması şeklinde oluyor. Göğüs dikleştirme, meme yapısının toparlanıp forma sokulmasıyla yapılıyor ve genç bir görünüm kazandırıyor. Çoğu zaman meme büyütme ile aynı anda yapılması tercih edilen operasyonda protez kullanımıyla memelerde daha diri bir görünüm elde ediliyor.

Yağ Enjeksiyonu ile Protezsiz Meme Büyütme

Yağ Enjeksiyonu memelerinin hacmini büyütmek isteyen, aynı zamanda protez kullanılmasını istemeyen hastalar için ideal bir yöntemdir. Yağ enjeksiyonunda hastanın bölgesel fazlalıkları alınıp meme hacimlendirilmesi için kullanılıyor. Böylelikle hastanın hem vücudundaki form bozukluğu gideriliyor hem de memeleri hacim kazandırılıyor. Uygulama sırasında kök hücre kullanıldığı için memelerde çok daha doğal, diri ve canlı bir görünüm kazandırılıyor.

Meme Estetikleri Sonrası

Meme Estetiği İle Yaşam Kalitesinde İyileşme Sağlanıyor

Göğüs büyütme sonrası işlem yapılan bölgede ağrı ve kısmen de acı hissedilmesini artık normal olarak değerlendiriyoruz. Yapılan işlemden sonra reçetelendirilen ağrı kesiciler ile ağrılarınız hafifletiliyor. Minimal invaziv gerçekleşen bölgelerde ödem ve kızarıklık görülebiliyor. Size hekim tarafından tavsiye edilen özel sporcu sütyeninin minimum 6 hafta takılması gerekiyor. İki ay sonra hafif egzersizlere üç ay sonra ise normal spor  hareketlerine başlanabiliyor.

Meme Estetiğinde Fiyatları Nedir?

Meme estetiğinde fiyatlar yapılacak olan operasyona göre değişmektedir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas’ ın sizler için detaylandıracağı tüm işlemler ile ilgili bilgi almak için Nişantaşı’nda bulunan Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı telefonundan randevu oluşturabilir ve meme estetiği operasyonunu rahatlıkla ve güvenle yaptırabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. lcw indirim kodu diyor

    meme estetiği ile gögüs büyütme sağlanabiliyor ve çok daha güzel bir görüntü sağlanabiliyor gerçekten.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.