Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

En Popüler 10 Su Sporu

0 1.080

En Popüler 10 Su SporuTüm yıl boyunca yazın yapacağımız keyifli aktivitelerin hayallerini kurarız. Önümüzdeki yaz mevsiminde yapacaklarımızın listesini şimdiden oluşturmaya başlarız. Listenin başında, özellikle yaz sıcağından kaçınabileceğimiz serinletici aktiviteler olacaktır.

Su sporlarından daha serinletici ve bir o kadar da heyecanlı yapılabilecek ne olabilir ki? Yazının devamında, en popüler 10 su sporunu bulabilirsiniz.

10 – Sualtı Hokeyi

Hokey gibi soğuk hava sporunu sualtında ve birbirinize temas etmeden bir yüzme havuzunda yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Sualtı hokeyi, iki takımın bir yüzme havuzunun altında birbirlerinin kalelerine diski göndererek gol atmaya çalıştıkları bir spordur. Hokey’deki sopa ve patenler yerine, küçük bir sopa, şnorkel ve yüzgeç kullanılır.

9 – Kayak / Kano

Kayak veya kano yaparken günününüz su üzerinde geçirmek için zorlanmazsınız. Dinlenmek ve doğa ile baş başa kalmak için yalnızlığı tercih edenler için harika sporlardır. Ayrıca, her iki sporda da üst bedeninizi çalıştıracak mükemmel egzersizler yapmış olursunuz.

8 – Jet Ski

Jet Ski’ler, birçok nedenden dolayı oldukça popülerdir. Özellikle hız tutkunları için tercih edilmektedir. Deniz üzerinde farklı maceralar arayanlar için hızlı bir şekilde ilerleyebildikleri, manevra yapabildikleri bir su aracı kullanmak oldukça tatmin edicidir.

7 – Parasailing

Karayipler’de oldukça popüler olan bu harika su sporunu yapabilmeniz için bir su kütlesine ve bir bota ihtiyacınız vardır. Bot hızlandıkça rüzgara karşı havaya yükselir ve uçma hissi yaşarsınız. Çekici botun yavaşlaması ile de denize doğru yaklaşmış olursunuz.

En Popüler 10 Su Sporu6 – Rafting

Rafting, maceraperestler için oldukça uygun, kalbi zayıf insanlar için ise uygun olmayan bir su sporudur. Hızlı akan ve yön değiştiren çılgın suyun üstünde tek hedefiniz devrilmemektir. Tüm bunlar olurken aşırı dozda adrenalin salgılarsınız. Her ne kadar güvenlik ekipmanlarını kullansanız da yüzme bildiğinizden emin olmanızı tavsiye ederiz.

5 – Balıkçılık

Su ile ilgili bir listede balıkçılığın olmaması düşünülemez. Diğer su sporları gibi doğrudan suyla temas etmeseniz dahi yine de serinlemek için ve yaz tatilinizi güzel bir balık yemeğiyle süslemek için tavsiye edilmektedir. Eğer daha fazla adrenalin ve heyecan arıyorsanız derin su balıkçılığını deneyebilirsiniz. Balık tutarken, sabretmenin ne olduğunu ayrıca oltanızın ucunda büyük bir balığı gördüğünüzde mutluluğun ne olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

4 – Tekne Yarışları

Hız tutkunu biri iseniz ve bunu su üstünde yaşamak istiyorsanız, tekne yarışları kesinlikle size göre! Gününüzü eğlenceli ve heyecan dolu bir şekilde geçirmek için tekne yarışlarına katılmanız yaz tatilinizi benzersiz kılacaktır. Bununla birlikte, güvenli bir bölgede olduğunuzdan ve iyi bir uzman eşliğinde yapmayı aklınızdan çıkarmayın.

En Popüler 10 Su Sporu3 – Su Kayağı

Dengede durabilmek, bu hızlı spor macerası için çok önemlidir. Sakin gölde veya okyanus dalgalarında harika bir etkinlik olan su kayağı, her yaştan kişiler için oldukça zevkli ve eğlenceli bir etkinliktir. Sıcak yaz günlerinde serinlemek ve gününüzü mutlu bir şekilde tamamlamak için yapmanız gereken en güzel sporlardan birisidir.

2 – Dalış

Derin sulardaki gizemleri ve sınırsız güzellikleri keşfetmek için saatler harcayabilirsiniz. Dalış gruplarına katılarak sertifikanız olmadan da bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Bazı bölgelerde dalış yapabilmek için sertifikanız olması gerekmektedir ve gerekli sertifikayı almak zor değildir. Tüple dalış ailecek yapıldığında çok daha eğlenceli olmaktadır.

1 – Sörf

Sörf yapmak, büyük dalgaların içerisinden sörf tahtası ile geçmek harika bir deneyim olacaktır. Ömrünüz boyunca unutamayacağınız bir heyecan yaşayabilirsiniz. Ancak bu sporu yapabilmek için biraz eğitim almanız gerekecektir. Sörf tahtasında düşmeden dalganın içinde ilerleyebilmek için denge ve bol miktarda pratik gerekmektedir. Ölmeden önce yapılması gereken en güzel sporlardan ve deneyimden birisidir.

Kaynakça:
http://www.themost10.com/popular-water-sports/

Yazar:Bekir Afşar

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.