Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Yaşınızı Gizlemek İçin 5 Farklı Makyaj Hilesi

0 1.572

Kadınlar için makyaj, günlük hayatta oldukça önemli bir durumu simgeler. Gerek daha güzel görünmek için, gerek ise elbise ile uyum sağlaması için yapılan makyajların, bir başka amacı da kadınların olduğundan daha genç ve daha diri görünebilme isteğidir. Bu konuda ise, bazı hususlar oldukça önemlidir.

Yaşınızı Gizlemek İçin 5 Farklı Makyaj HilesiÖncelikle bilinmesi gereken, yaşlanmanın getirdiği bir takım belirtilerin, doğrudan yüzde göründüğü ve bunların önüne geçilmesi ile yaşın gizlenmesinin mümkün olabileceğidir. Yaşlanmanın en çok öne çıkan belirtilerinin başında kırışıklıklar gelir. Eğer kadınlar yüzdeki çizgileri ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak istiyorsa, 5 adımda bunu başarabilirler.

1) Kaz Ayaklarını Yok Edin: Kaz ayakları olarak bilinen, göz kenarlarının etrafında yer alan kırışıklık ve çizgiler, kadınların yaşını ortaya çıkaran ilk göstergelerdir. Söz konusu alana fondöten sürmeniz, kırışıklıkları daha çok belli edeceği için, kapatıcılarla ya da aydınlatıcı etkiye sahip pudra uygulamalarıyla kaz ayaklarını ortadan kaldırabilirsiniz.

2) Gıdınızı Gizleyin: Sarkan ya da yaşla beraber daha çok belli olan gıdılar da gizlenmelidir. Gölgeleme tekniği oldukça net ve cesurca uygulanarak, gıdılar gizlenebilmektedir. Çenenin alt kısımlarına, yani gıdının net olarak görüldüğü yerlerin çevresine mat ve bronz efektli pudralar uygulanıp, bu alanda pudralar dağıtılırsa, gıdı karşıdan bakıldığında görülmeyecektir.,

3) Dudak Kenarı Sarkmalarının Önüne Geçin: Yaş ilerledikçe, yaşlanma denilen olgu, kendini hassas noktalarda belli etmektedir. Dudak kenarları da söz konusu hassas noktalar arasında yer alır. Bu alanda görülen sarkmalar, kadınların yaşını da ortaya çıkarmaktadır. Ancak bu durum, basit bir teknikle halledilebilir. Dudak kenarlarına açık renkli kapatıcılar uygulanırsa ve bu kapatıcı nemli bir sünger yardımıyla dağıtılırsa, güzel bir yüz ifadesine sahip olunabilmektedir.

4) Kaşların Aşağı Düşmesine Engel Olun: Yaşlanma belirtilerinden birisi de, kaşların zamanla aşağı yönlü eğilmesidir. Kaşların alt kısmına uygulanacak açık renkli bir kapatıcı, bu sorunu çözecektir. Kaşlar bu şekilde daha kalkık ve daha diri görünecektir.

5) Burun Kenarlarından Dudak Kenarlarına İnen Çizgileri Gizleyin: Güldüğünüz sırada burun kenarlarının alt kısmından, dudak kenarlarına doğru inen çizgiler iyice belirginleşmiş durumda ise, cilt tonundan 1 ton daha düşük bir kapatıcı ile bu alanı maskelemek soruna çözüm sağlayacaktır.
Kaynakça:
milliyet.com.tr/25-pratik-makyaj-hilesi-pembenar-galeri-makyaj-1989888/

Yazar:Gökçe Cömert

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku