Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

İnanılmaz Etkili Doğal Öksürük Kesiciler!

0 382

Öksürük sizi tüm gece uykusuz tutabilir ve gün içinde günlük işlerinizi bölebilir. Reçetesiz satılan ilaçlar ve öksürük bastırıcıların çoğu semptomları hafifletmek için oldukça etkili değildir ve yan etkilere neden olabilir. Bir türlü geçmeyen öksürüğünüz ile herhangi bir yan etki yaratmadan baş etmek isterseniz, doğal öksürük kesici yöntemleri deneyebilirsiniz.

Bal:

İnanılmaz Etkili Doğal Öksürük Kesiciler!Bu mucize tedavi, reçetesiz ilaçların herhangi birinden daha etkili olarak öksürük tedavisinde yardımcı olmaktadır. Balı biraz ılık su ile karıştırabilirsiniz veya kafeinsiz bazı bitki çaylarına koyabilirsiniz. Birazcık zencefil suyu ekleyebilir ya da biraz karabiber atabilirsiniz. Öksürük probleminizi rahatlatmak için günde iki üç kez içebilirsiniz. Bir çay kaşığı balı limon suyu ile karıştırın ya da bir çay kaşığı balı, bir çay kaşığı çiğ soğan suyu ile karıştırın. Bu iki karışımda öksürüğünüzü baskılamaya yardımcı olacaktır.

Gargara:

Boğazınızı temizlemek ve mukusu gidermek için sıcak tuzlu su ile gargara yapmayı deneyin. Diğer etkili bazı gargara yöntemleri ise sıcak su ile limon suyu ve birer çay kaşığı tuz ve sirkeyi içermektedir. Ilık suya karıştırılmış tuz ve zerdeçal tozu boğazınız için antiseptik görevi görecektir ve semptomlarınızı hafifletecektir.

Islatılmış Badem:

Bademleri bir gece suda ıslatın. Kabuklarını soyun ve bademleri ince bir macun haline getirin. Şeker ve tereyağı ile karıştırın. Bu karışım günde iki kez tüketilmelidir.

Bitkisel Kür:

İnanılmaz Etkili Doğal Öksürük Kesiciler!Nane yaprakları ve okaliptüs yaprakları gibi otları sıcak suya karıştırın ve kaynamaya bırakın. Öksürüğü iyileştirmek için bu bitkisel karışımın buharlarını teneffüs edin. Bal ile karıştırılmış fesleğen yaprakları da boğaz ağrısını yatıştırmaya ve öksürüğün giderilmesine yardımcı olur. Buna ek olarak, balla karıştırılmış aloe vera suyu, boğaz ağrısı tedavisinde ve göğüs tıkanıklığından kurtulmak için günde iki kez alınabilir.

Öksürük ve boğaz ağrısı için en iyi bitkisel karışımlardan biri limon otu, fesleğen, rendelenmiş zencefil ve limon suyunun bir karışımıdır.

Zencefil Çayı:

En iyi eski moda öksürük ilaçlarından biri de zencefil çayı kullanımıdır. Bir fincan zencefil çay için, bir çay kaşığı rendelenmiş zencefil kökünü su ile karıştırın, bu karışıma iki diş sarımsak ve limon ekleyin. Suyu kaynama sıcaklığına getirin ve ısıyı düşürün. Ocaktan almadan önce 15 dakika kadar kaynatın. Sıcak zencefil çayı yudumlamak, semptomların tedavisinde yardımcı olur aynı zamanda burun pasajlarının açılmasını sağlar. Ayrıca mukusu azaltmak için anasonlu çay da ekleyebilirsiniz.

Buhar:

Buharı teneffüs etmek, öksürüğü ve semptomlarını etkili bir şekilde gidermesi ile bilinir. Sıcak suya bir kaç damla ökaliptüs veya çay ağacı yağı eklemek fazla mukusu çeker ve burun pasajını temizler. Bu tarif çocuklar ve yaşlılar tarafından da alınabilir.

Bu reçetelere ilaveten alternatif doğal öksürük önleyicileri kullanabilirsiniz örneğin; çocuğunuza tavuk suyu çorbası içirmek gibi. Bu doğal ilaçlarla ve fazlaca dinlenerek, yakında bu korkunç öksürüğe elveda diyebilirsiniz. Kendinize iyi bakın!

Not: Bu makalede verilen bilgiler yalnızca okuyucuya bilgi vermek içindir. Bir tıp uzmanının tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır. Her zaman bir bitkisel ilacı denemeden önce doktorunuza danışmalısınız.
Kaynakça:
buzzle.com/articles/natural-cough-suppressant.html

Yazar:Tülay Arsoy

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.