İnternet Fenomenliği Nedir?

Günümüzde birçok kullanıcıya hizmet veren internet ağı birçok ismi de ön plana çıkarıyor. İnternet’in yeni yüzleri her gün farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Günün büyük kısmını internette paylaşım yaparak ve güncel olaylarlasüsleyerek fenomen olma konumuna geliyorlar.

Fenomen Nedir?
Herkes tarafından takip edilen ve belli bir kitleye ulaşmış kişilere verilen özel ad. Fenomen olma olgusu basit değil sizlerin de tahmin edeceği gibi özellikler internet üzerinde,sosyal medyada bunu başarmak o kadar kolay değil. Sürekli bilgisayar başında olmanız ve güncel olayları takip etmenizbu işin şartlarındna sadece birkaçı.Belli bir kitleye hitap etmektense her kesimihedef almanız gereklidir.Takipçileriniz sizden sıkılmamalı ve yorumları ilesizleri desteklemeli.

Bu isimlerden bazıları;

– Cezmi Kalorifer
– Kemal Ekşioğlu
– Nurullah Selim
– Hilal Cebeci
– Esra Ceyda kardeşler
– Ali Biçim
– İnci Sözlük
– Mahir
– Nihat Doğan
– Mustafa Topaloğlu

 

Sosyal medyada bu işe başlamak sizleri rahatlıkla günyüzüne çıkarabilir eğer kipaylaşımlarınız fazla hit alıyor ve beğeni topluyorsa. Bunu başarmak az önce de bahsettiğim gibi çok da kolay değil. Sayfanızın dikkate değer bir işleyişe sahip olması gerekir. Paylaşımlarınız,diğerlerinden farklı ve size özel olmalı,bir diğer önemli konu ise diğerlerinden öncedavranıp yayın yapmanızdır.

Hitap ettiğiniz kesimle konuşmalarınız belli bir ciddiyete sahip olmalı ancakmütevazi tavrınızı da kaybetmemelisiniz. Profil resminizle,videolarınızla aykırı olduğunuzu ve farklı olduğunuzu ortayakoymalısınız. Aynı paylaşımları sürekli yaparak bir noktaya gelmeniz mümkün değil. İnternet fenomeni olmak sosyal medyanın ünlüleri bir nevi. Ünlü olduğunuzu düşünebilirsiniz televizyon ekranlarına konuk olanbirçok fenomen tanıyoruz. Bu yollarla popülerlik kazanabilir ve ciddi anlamda bu işe devam edersenizbunu bir meslek haline getirip güzel paralar da kazanabilirsiniz.

Yazar: Ali ERSOY

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :