Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

İnternet Fenomenliği Nedir?

0 243

İnternet Fenomenliği Nedir?Günümüzde birçok kullanıcıya hizmet veren internet ağı birçok ismi de ön plana çıkarıyor. İnternet’in yeni yüzleri her gün farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Günün büyük kısmını internette paylaşım yaparak ve güncel olaylarla süsleyerek fenomen olma konumuna geliyorlar.

Fenomen Nedir?
Herkes tarafından takip edilen ve belli bir kitleye ulaşmış kişilere verilen özel ad. Fenomen olma olgusu basit değil sizlerin de tahmin edeceği gibi özellikler internet üzerinde,sosyal medyada bunu başarmak o kadar kolay değil. Sürekli bilgisayar başında olmanız ve güncel olayları takip etmeniz bu işin şartlarındna sadece birkaçı.Belli bir kitleye hitap etmektense her kesimi hedef almanız gereklidir.Takipçileriniz sizden sıkılmamalı ve yorumları ile sizleri desteklemeli.

İnternet Fenomenliği Nedir?Bu isimlerden bazıları;

– Cezmi Kalorifer
– Kemal Ekşioğlu
– Nurullah Selim
– Hilal Cebeci
– Esra Ceyda kardeşler
– Ali Biçim
– İnci Sözlük
– Mahir
– Nihat Doğan
– Mustafa Topaloğlu

Sosyal medyada bu işe başlamak sizleri rahatlıkla günyüzüne çıkarabilir eğer ki paylaşımlarınız fazla hit alıyor ve beğeni topluyorsa. Bunu başarmak az önce de bahsettiğim gibi çok da kolay değil. Sayfanızın dikkate değer bir işleyişe sahip olması gerekir. Paylaşımlarınız, diğerlerinden farklı ve size özel olmalı,bir diğer önemli konu ise diğerlerinden önce davranıp yayın yapmanızdır.

İnternet Fenomenliği Nedir?

Hitap ettiğiniz kesimle konuşmalarınız belli bir ciddiyete sahip olmalı ancak mütevazi tavrınızı da kaybetmemelisiniz. Profil resminizle,videolarınızla aykırı olduğunuzu ve farklı olduğunuzu ortaya koymalısınız. Aynı paylaşımları sürekli yaparak bir noktaya gelmeniz mümkün değil. İnternet fenomeni olmak sosyal medyanın ünlüleri bir nevi. Ünlü olduğunuzu düşünebilirsiniz televizyon ekranlarına konuk olan birçok fenomen tanıyoruz. Bu yollarla popülerlik kazanabilir ve ciddi anlamda bu işe devam ederseniz bunu bir meslek haline getirip güzel paralar da kazanabilirsiniz.

Yazar: Ali ERSOY

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.