Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kilo Vermede Destekleyici- 6 Etkili Sabah Alışkanlıkları

0 40

Kilo Vermede Destekleyici- 6 Etkili Sabah AlışkanlıklarıKilo verme hedefleriniz ne olursa olsun, kilo vermek zaman zaman imkansız olabilmektedir. Aslında, sabah rutininizde birkaç küçük değişiklik yapmak kilo vermenize ve kiloları uzak tutmanıza yardımcı olabilir.

1. Yüksek Proteinli Kahvaltı Yapın.
Kahvaltının günün en önemli yemeği olarak kabul edilmesinin bir nedeni vardır. Yüksek proteinli kahvaltı yapmak, iştahınızı kesmeye ve kilo vermeye yardımcı olabilir. Protein ayrıca iştahın artmasından sorumlu olan “açlık hormonu” olan grelinin seviyelerini azaltarak kilo kaybına yardımcı olur.
Gününüze iyi bir başlangıç ​​yapmak için, yumurta, yoğurt, süzme peynir, fındık ve chia tohumları gibi protein kaynaklarını düşünmelisiniz.

Kilo Vermede Destekleyici- 6 Etkili Sabah Alışkanlıkları2. Bolca Su İçin.
Güne iki bardak su içerek başlamak kilo vermede önemli bir faktördür. Su, enerji harcamanızı veya vücudunuzun yaktığı kalori miktarını en az 60 dakika artırmanıza yardımcı olur. İçme suyu, bazı bireylerde iştahı ve yiyecek alımını azaltabilir. Aslında, konuyla ilgili birçok çalışma, günde 1-2 litrebsu içmenin, kilo kaybına yardımcı olabileceğini göstermiştir.

3. Kilonuzu Ölçün.
Her sabah kalktığınızda kendinizi tartmanız motivasyonunuzu artırmak için etkili bir yöntem olabilir. Her sabah kendini tartmak da kilo vermeyi teşvik edebilecek sağlıklı alışkanlıkları ve davranışları teşvik edebilir. En iyi sonuç için, uyandığınızda kendinizi doğru tartın. Banyoyu kullandıktan sonra ve bir şey yemeden veya içmeden önce tartma işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca, kilonuzun günlük dalgalanma gösterebileceğini ve çeşitli faktörlerden etkilendiğini unutmayın. Büyük resme odaklanın ve küçük günlük değişiklikler üzerinde sabitlenmekten ziyade genel kilo kaybı eğilimlerine bakın.

4. Güneş Işığı Alın.
Güneş ışığının eve vurması veya her sabah dışarıda güneşli bir sabahta birkaç dakika harcanması kilo kaybınızın başlamasına yardımcı olabilir. Küçük bir çalışmada, günün belirli zamanlarında ılımlı ışık seviyelerine maruz kalmanın kilo üzerinde bir etkisi olabileceği bulunmuştur.

Güneş ışığına maruz kalmak D vitamini ihtiyaçlarınızı karşılamanın en iyi yoludur. Bazı çalışmalar D vitamini gereksinimlerinizi karşılamanızın kilo kaybına yardımcı olabileceğini ve hatta kilo almayı önleyebileceğini göstermiştir.
İhtiyacınız olan güneş maruziyet miktarı, cilt tipinize, mevsime ve bulunduğunuz yere göre değişebilir.

Kilo Vermede Destekleyici- 6 Etkili Sabah Alışkanlıkları5. Pratik Farkındalık Edinin.
Dikkatlilik, mevcut ana odaklanmayı, düşüncelerinize ve hislerinize farkındalık getirmeyi içeren bir uygulamadır. Uygulamada kilo kaybını arttırdığı ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirdiği gözlemlenmiştir.

Dikkatli olmak pratikliktir. Başlamak için, her sabah, sakin bir alanda rahatça oturmak ve duyularınızla bağlantı kurmak için beş dakika harcamayı deneyin. Bir nevi meditasyon denilebilir.

6. Egzersiz Yapın.
Bazı fiziksel aktivitelere sabah başlamak kilo kaybını hızlandırmaktadır. Sabah saatlerinde egzersiz yapmanın daha yüksek bir tokluk seviyesi ile ilişkili olduğu ortaya çıkmıştır. Sabah egzersizleri, gün boyunca kan şekeri seviyelerinin sabit kalmasına da yardımcı olur. Düşük kan şekeri, aşırı açlık da dahil olmak üzere birçok olumsuz belirtiye neden olabilir.

Sonuç olarak, sabah alışkanlıklarınızda birkaç küçük değişiklik yapmak kilo kaybını arttırmanın kolay ve etkili bir yolu olabilir. Sabahları sağlıklı davranışlar uygulamak, güne dinç bir şekilde başlamınızı sağlar.

Yazar: Osman Uçar

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku